Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Arçelik Hisseleri Güne Sert Düşüşle Başlarken 50 TL’nin Altını Gördü

Arçelik hisseleri borsadaki genel düşüşe ayak uydurarak güne sert düşüşle başladı ve 50 TL'nin altını görerek devre kesiciyi aktif etti.
Arçelik Hisseleri Güne Sert Düşüşle Başlarken 50 TL’nin Altını Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Yurt içinde yaşanan kur gelişmeleriyle oluşan risk, Borsa İstanbul’a da yansırken iki işlem günü boyunca sert kayıplar kaydedildi. Arçelik hisseleri de bu düşüşe ayak uydururken, bugünkü açılışın ardındaan 50 liranın altını görerek devre kesiciyi aktif etti.

Arçelik hisseleri dünkü işlemlerde 47,52 dolara kadar geriledikten sonra hızla toparlandı ve 54,15 liraya kadar yükseldi. Günün kapanışını ise 53,5 liradan gerçekleştiren hisseler, bugünkü işlemlere 53,3 liradan başladı.

Açılışın ardından 49,14 liraya kadar gerileyen Arçelik hisseleri, daha sonra bir miktar toparlanma gösterdi. Ancak düşüşün %5’i aşmasıyla devre kesiciyi aktif etti.

Arçelik hisseleri (ARCLK) TSİ 10:30 sularında %5,23 oranında ekside 50,70 liradan işlem görmeye başladı.
Arçelik Hisseleri %5,23 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 49,40 ve 48,10 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 53,05 ve 54,80 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin haftalık getirisi %1,04 oranında bulunurken, aylık bazda %29,81 oranında kazanç sağladı. Arçelik hisseleri geçen yılın aynı zamanına göre %90,69 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

İnfo Yatırım bugünkü raporunda Arçelik hisselerini 77 TL hedef fiyat ile model portföyüne eklediğini duyururken, %44 oranında getiri potansiyeli öngördüğünü ifade etti. Kurum, Arçelik’in Borsa İstanbul’daki döviz bazlı yatırım temasına tam anlamıyla uyan birkaç şirketten biri olduğunu söyledi.

Açıklamasının devamında; “İhracatın Arçelik’in gelirlerindeki payı 3Ç2021’de %70 seviyesine ulaştı. Şirket 2002 yılından bu yana organik olarak ve satın almalar yoluyla Avrupa’daki pazar payını başarılı bir şekilde artırdı. Son yıllarda takip edilen strateji ise şirketin ayak izini global ölçekte artırmasına yönelikti,” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu