Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kayıplarını Üçüncü Güne Uzatan ABD Vadelileri Artıya Geçemiyor

Geçen hafta tüm zamanların rekor seviyeleriyle gündeme gelen ABD vadelileri, bu hafta üçüncü gününde düşüyor.
Kayıplarını Üçüncü Güne Uzatan ABD Vadelileri Artıya Geçemiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta Amerikan bankacılık devlerinin güçlü 1ç21 bilançoları, ekonomik veriler ve süregelen toparlanma beklentileriyle rekor kıran ABD vadelileri, ekside seyretmeye devam ediyor.

Dün kapanış sonrası açıklanan Netflix’in ilk çeyrek raporuna göre şirket yeni abone sayısında beklentilerin çok altında kaldı. Hisseler açılış öncesinde çakıldı.

Bugünkü açıklamalara göre Verizon kazanç ve gelirde beklentileri aşarken NextEra Energy gelirde tahminleri kaçırdı, düzeltilmiş kazançta ise güçlü artış bildirdi.

Petrol sahası hizmetleri devi Baker Hughes hisse başına 12 sent kazançla tahminleri aşarken kârın bir yıl öncesine göre %40 düştüğünü duyurdu. Sağlık sigortası sağlayıcısı Anthem ise hisse başına kazançta tahminleri aşarken gelirde hayal kırıklığı yarattı.

Hisseler açılış öncesi işlemlerde dalgalanırken ABD vadelileri negatif bölgeden kurtulamadı.
ABD Vadelileri 21 Nisan Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Salı günü gibi kazanç temkinliliğiyle hareket eden hisse senedi vadelileri, dünya çapındaki kazanç raporlarına ve yükselen Covid rakamlarına odaklı seyrediyor.

Kayıplarını üçüncü gününe genişleten E-Mini Dow Continuous Contract, dün 33,703 dolarla kapandıktan sonra bugün 33,692 ile açıldı. 33,625’e kadar gerileyen Dow vadelisi, TSİ 15.45’te yüzde 0,13 ekside duruyor. E-Mini S&P 500 Future Continuous Contract da 4,126.60 dolarlık kapanışı 4,121.25 ile devam ettirdi.

Dow gibi üçüncü gününü ekside kapatmaya ilerleyen vadeli, aynı dakikalarda yüzde 0,21 kayıpla hareket ederken görüldü. 13,794.25 dolardaki son seviyeyi 13,740 dolardaki başlangıçla sürdüren E-Mini Nasdaq 100 Index Continuous Contract, 15.50 sıralarında yüzde 0,41 ekside işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu