Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvillerindeki Veri Reaksiyonları ve Satıcılı Açılan Endekslere Bakış

ABD tahvillerinde verim düşerken, vadeli tarafın sinyalleri doğrultusunda Wall Street endeksleri haftaya satıcılı başladı.
ABD Tahvillerindeki Veri Reaksiyonları ve Satıcılı Açılan Endekslere Bakış
Yorum

ABD devlet tahvilleri haftaya, ayın başında imalat faaliyetinde kaydedilen toparlanmaya kaynak görülerek, düşüşle başladı.

10 yıllık Hazine kıymetlerinin getirisi, geçtiğimiz Cuma günü %2.560 seviyesinde idi. Haftanın ilk işlem gününde ise %2.558 seviyesinde gözlenen kıymet verimi izliyoruz. 2 yıllıklardaki verim ise pozitif tarafta dalgalanıyor ve %2.398 seviyesinde gerçekleşiyor.

Tahvil fiyatları düşerken artan verim, New York Federal Merkez Bankası rezerv üreticilerinin aylık anketine göre, Nisan ayında beklenenden daha fazla toplanan genel iş koşullarının bir göstergesi olduğunu teyit eder nitelikte. Endeks, Mart ayında neredeyse iki yılın en düşük seviyesine geriledikten sonra yükselişe işaret etti.

Verilerin Kıymetlerdeki Reaksiyonları

Abd Veri Tahvil Reaksiyonİyimser ekonomik veriler, büyüme tablosu belirsiz göründüğünde sabit ödemeleri en cazip görünen Hazineler için talepte bulunma eğilimini artırıyor. Tahvil satışları, 10 yıllık hazine bonosunun getirisini yaklaşık bir ayın en yüksek seviyesine ulaştırdı.

Bu haftanın ilerleyen saatlerinde tahvil yatırımcıları sanayi üretimi, perakende satışlar ve konut satışlarının açıklanmasının ardından raporlarla ekonomi hakkında daha fazla bilgi edinecek.

Bazı analistlerin finansal piyasalar için nispeten sessiz bir gerginlikten sonra biraz oynaklık yaratılabileceğine inandıkları kurumsal kazanım mevsiminin de başlayacağına değiniyor.

5 Yıllık ABD CDS, Vadeli ve Spot Endeksleri

5 Yil Abd Cds Vadeli Ve Spot Endeks BakisABD 5 yıllık CDS’ine baktığımızda 15,4 üzerinden ticaret gözleniyor. CDS haftalık bazda 14,7-15,5 noktalarında hareket marjlarını kaydederken; yıllık periyotta 14,7-20,9 noktalarında dalgalanmıştı.

Endeksler tarafına baktığımızda kayıplı tablo gözleniyor. Dow Jones ve S&P 500 endeksleri %0.14 değer kaybı gösterirken, Nasdaq %0.24 daraldı.

Vadeli tarafta sabahki yatay performans yerini negatif ayrışmaya bıraktı. Dow 30 %0.18, S&P 50 %0.19 ve Nasdaq %0.32 değer kaybı ile işlemlerine devam ediyor.

Dow Jones Endüstri Ortalaması 25K üzerindeki performansı ile pozitif kanatta ele alınabilir. 26.108 seviyesinde karşımıza çıkan 20 günlük hareketli ortalama ise endeksin en yakın seyrettiği desteği olarak düşünülebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu