Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hazine Getirisi Enflasyon Haftasına 2 Yılın Yükseğinde Başladı

ABD’nin gösterge niteliğindeki 10 yıllık Hazine getirisi, yüzde 1,798'le 2 yılın yüksek seviyelerinde işlem görüyor. Detaylar haberimizde;
ABD Hazine Getirisi Enflasyon Haftasına 2 Yılın Yükseğinde Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine getirisi, 2022’nin ikinci haftasına yüzde 1,76 üzerinde pozitif başladı. Cuma günü en son yüzde 1,767’de görülen gösterge Hazine tahvil faizi, 10 Ocak seansına yatay başladı.

TSİ 12.50’de pozitif seyrini sürdüren gösterge oran, yüzde 1,767 – 1,798 aralığında seyretti.

Gün içi yüksek seviye 2020’nin Ocak ayından bu yana kaydedilen en güçlü değer oldu.
ABD 10 Yıl Hazine Tahvil
KAYNAK: MarketWatch

2 yılın yükseğine çıkan gösterge tahvil faizi, 5 günde yüzde 16,3 oranında artış kaydetti. Bir ayda yüzde 38 artarken bir yılda yüzde 65 değerlendi.

Pozitif ivme, geçen hafta yayınlanan şahin FED tutanaklarının ardından, ABD Merkez Bankası’nın para politikasını başlangıçta beklenenden daha hızlı sıkılaştırması gerekeceğine ilişkin bahislerle yönlendirildi.

Piyasalar bu hafta Çarşamba günü açıklanacak ABD enflasyon verisini bekliyor. ABD’de yıllık enflasyon oranı 2021 yılının Kasım ayında, tahminler doğrultusunda ve 1982 Haziran’ından bu yana en yüksek seviyeye çıkarak yüzde 6,8’e yükselmişti.

Ayrıca Hazine bu hafta 52 milyar dolarlık 3 yıllık tahviller, 36 milyar dolarlık 10 yıllık tahviller ve 22 milyar dolarlık 30 yıllık tahviller de dahil olmak üzere çeşitli ihaleler yapacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu