Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Borsaları Haziran’ın 2. Haftasına Yön Arayışıyla Başladı

Geçen hafta ABD’nin işgücü verileriyle yönlendirilen Wall Street, Haziran ayının ikinci haftasına yön arayışıyla başladı.
ABD Borsaları Haziran’ın 2. Haftasına Yön Arayışıyla Başladı

ABD’nin önde gelen gösterge endeksleri geçen hafta işgücü çoğunlukla verileriyle yönlendirilmişti. 4 Haziran seansında beklenti altı istihdama rağmen artıda açılan ABD borsaları, haftanın ilk gününe

Piyasalar haftanın ilerleyen günlerindeki ABD enflasyonuyla birlikte G7 zirvesini beklerken borsada temkinliliğin hakim olduğu görüldü.

Dow Jones Endüstri Ortalaması 34,756.39 puanlık kapanışın ardından yeni işlemlere 34,766.20 puanla başladı.

S&P 500 Endeksi de 4,229.89 puanlık kapanışı 4,229.34’de açılarak temkinli sürdürdü.
ABD Yıllık TÜFE Nisan
KAYNAK: U.S. Bureau of Labor Statistics

Nasdaq Kompozit Endeksi ise güne kayıpla başladı. 13,814.49 puanda kapanan endeks 7 Haziran seansına 13,802.82 puanda başladı.

Perşembe günü açıklanacak enflasyon verileri için yıllık beklenti Mayıs’ta yüzde 4,7 artış olacağı yönünde. Aylık bazda ise tüketici fiyatlarının yüzde 0,5 artması bekleniyor. Nisan’da yıllık enflasyon yüzde 4,2‘ye çıkarak Eylül 2008’den bu yana en yükseği işaretlemişti.

Aylık enflasyon da yüzde 0,8 artarak Haziran 2009’dan bu yana en yüksek artış olmuştu.

Bu arada yön arayışında Hazine Bakanı Janet Yellen’ın açıklamaları da etkili oldu.  Yellen, enflasyonu yükseltse bile ABD Başkanı Joe Biden’ın 4 trilyon dolarlık harcama paketinin iyi olacağını söyledi. Yorumlar TÜFE öncesi enflasyon endişelerini körükledi.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum