Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

77 Dolara Yönelen Petrol 3 Haftanın Yükseğine Çıktı

Dün negatif bölgede işlem gören ham petrol vadeli işlemleri, bugün 77 dolara doğru ilerleyerek 3 haftanın yükseğine çıktı. Detaylar aşağıda;
77 Dolara Yönelen Petrol 3 Haftanın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD tipi ham petrol, bugün artan duyarlılıkla güçlü yükseldi. Dün en son 75,83 dolarda kapanan WTI petrolü, 28 Aralık seansına yatay başladı.

Asya seansında çoğunlukla yatay seyrederken öğleden sonra yönünü yukarı çevirerek 77 dolara yöneldi. TSİ 14.31’de yüzde 1,7 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 75,53 – 76,9 dolar oldu.

Bu hafta genellikle yukarı yönlü seyreden petrol, tüm göstergelerde pozitif bölgeye geçti.
Petrol Yükseliyor
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık getirisi yüzde 7 olan petrolün aylık getirisi yüzde 12,5’e yaklaştı. Yıllık bazda ise enerji emtiası yüzde 60’lık artış kaydetti. Yukarı yönlü ivmenin sürmesi durumunda boğalar 77,31’lik ilk teknik direnci izleyecek. Düşüşün başlamasında ise 75,94 dolar ilk teknik destek olacak.

Dün önde gelen havayollarının hafta sonunda uçuşları iptal etmesiyle negatif bölgeye düşen petrol vadeli işlemleri, bugün Omicron endişelerini görmezden geldi. Diğer taraftan

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid Pazartesi günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin 2021 sonundan önce herhangi bir yeni Covid kısıtlaması uygulamayacağını söyledi. Daha düşük hastaneye yatış oranları ve daha fazla tedavi seçeneğine işaret eden araştırmalar da duyarlılığı artırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu