Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

4,62 Doları Test Eden Bakır, Avrupa Seansında 4,50 Dolara Düştü

Asya seansında 4,62 dolar bandını aşarak Haziran başından bu yana en güçlü değerini kaydeden bakır, Avrupa seansında sert düştü.
4,62 Doları Test Eden Bakır, Avrupa Seansında 4,50 Dolara Düştü

Son günlerde Çin’in rezerv satışlarının beklenenden düşük olacağı yönündeki açıklamalarla yükselen ons türü bakır, bugün Asya seansında 4,6268 dolara kadar çıktı. Bu 2 Haziran’da görülen 4,66 doların ardından kırmızı metalin en güçlü değeri oldu.

Çin’in 29 Temmuz’da devlet rezervlerinden 30 bin ton bakır satacağı yönündeki haberden destek alan değerli metal, 2 ayın yükseğini gördükten sonra Avrupa seansında hızla geriledi. Bu arada Çin, 5 Temmuz’da yine beklentilerin altında 20 bin ton bakır rezervi satmıştı.

4,5060 dolara kadar inerken buradan aldığı destekle yeniden yönünü yukarı çevirdi.
Bakır 4,62 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bununla birlikte günün en çok düşen emtiaları arasında ilk sıralarda yer almaya devam etti. TSİ 11.15’te yüzde 1,21 ekside hareket eden değerli maden, günlük bazda ekside dururken haftalık bazda yüzde 6 değerlendi.

Yıllık bazda ise yüzde 55’lik kayda değer artış gösterdi.

Diğer taraftan bugünkü yükseliş Amerikan dolar endeksindeki seyirle de desteklendi. Daha zayıf bir doların ucuz hale getirdiği bakır, ilerleyen saatlerde dolardaki güçlenmeyle geriledi.

Çünkü güvenli liman para birimi seansın ilerleyen saatlerinde yatırımcıların politika görünümüne ilişkin ipuçları için FOMC toplantı sonuçlarına odaklanmasıyla toparlandı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum