Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

3 Ayın Yükseğine Ulaşan ABD Hazine Getirisi 5 Günde %17 Arttı

ABD’nin gösterge Hazine tahvil getirisi, 1,498 ile 3 ayın yükseğini test etti.
3 Ayın Yükseğine Ulaşan ABD Hazine Getirisi 5 Günde %17 Arttı

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisi, bugün yüzde 1,50 eşiğinin hemen altına kadar yükselirken 5 günlük getirisini yüzde 17,7’ye çıkardı.

Geçen haftanın son işlem gününde yüzde 1,454 seviyesinde kapanış yapan gösterge tahvil getirisi, seansa yatay başladı. İlk saatlerde hafif negatife düşse de sonrasında hızla yükselerek yüzde 1,498 testini gerçekleştirdi.

TSİ 14.30’da yüzde 0,035 artıda işlem gören Hazine tahvilinin gün içi hareket aralığı yüzde 1,445 – 1,498 oldu.
ABD Gösterge Tahvil Getirisi
Kaynak: MarketWatch

Bir ayda yüzde 21 değerlenirken yıl başından bu yana yüzde 57 değer kazandı. Bir yılda yüzde 83 değerlendi.

Gün içi yüksek seviye gösterge tahvil getirisinin Haziran sonundan bu yana gördüğü en yüksek seviye oldu. Diğer bir ifadeyle 27 Eylül seansında 10 yıllık tahvil getirisi 3 ayın yükseğini kaydetti.

Bu hafta dikkatler, FED Başkanı Jerome Powell’ın ABD Senatosu önünde koronavirüs desteğine ilişkin ifadesine ve Powell’ın Avrupa Merkez Bankası panelindeki katılımına çevrildi.

Veri cephesinde ise ISM İmalat PMI, haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve PCE enflasyonu da dahil öne çıkan raporların, Amerikan ekonomisine ilişkin vereceği son işaretler takip edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum