Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2400 $ Altında Kalan Paladyumun Aylık Kaybı %9 Oldu

Dün de ekside fiyatlanan paladyum vadeli işlemleri, bugün 2400 dolar eşiğini dahi aşamadı.
2400 $ Altında Kalan Paladyumun Aylık Kaybı %9 Oldu

Küresel yarı iletken kıtlığı nedeniyle otomobil endüstrisinde üretimin düşeceği beklentileriyle gerileyen ons türü paladyum, satıcılı seyrederken yıllık getirisi yüzde 3’e indi.

Dün en son 2366 dolardan işlem gören platin ikamesi, bugünkü seansa yatay başladı. 8 Eylül’ün en yüksek seviyesini 2380 dolarla test ederken burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi.

TSİ 14.10’da yüzde 0,38 artıda duran değerli metalin gün içi hareket aralığı 2347 – 2380,50 dolar oldu.
Paladyum 2400 Dolar Altında
Kaynak: Piyasa.paratic.com

2347 dolar paladyumun 20 Ağustos’ta test ettiği 2265 dolarlık 5 ayın düşük seviyelerine yaklaştı. Aynı zamanda 20 Ağustos’tan bu yana ilk kez 2400 doları hiç aşamadı.

Son veriler ışığında haftalık kaybı yüzde 2,80 olan paladyum, aylık yüzde 9’luk kayda değer düşüş yaşadı. Yıllık kazancı ise yüzde 3’e indi. Yükselişin sürmesi durumunda paladyum için ilk teknik direnç noktası 2382 dolarken düşüş durumunda 2348 dolarlık ilk destek seviyesi izlenecek.

Küresel çip kıtlığının yanında paladyum için görünüm, otomobil üreticilerinin çok daha ucuz olan platine yönelmeleriyle karardı.

Kısa vadede, mevcut arz sorunlarının çözüleceği umutlarıyla paladyum fiyatlarının toparlanması beklense de uzun vadede manzara karamsar kalıyor. Çünkü elektrikli araçların yavaş yavaş benzin kullananların yerini almasıyla paladyumun düşmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum