Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

1,5 Ayın Düşüğünü Test Eden Alman Borsası AMB Öncesi Ekside

Avrupa Merkez Bankası gününe temkinli başlayan gösterge endeksler arasında en sert düşenlerden biri Alman DAX oldu.
1,5 Ayın Düşüğünü Test Eden Alman Borsası AMB Öncesi Ekside

Dün 15,610.28 puanda kapanış yapan Alman göstergesi DAX Endeksi, bugüne 100 puanın üzerinde düşüşle 15,499.45 puanla başladı.

Açılışın ardından biraz daha gerileyip sonrasında yönünü yukarı çevirse de negatif bölgede kaldı. Gün içi düşük seviye Alman borsa endeksinin 30 Temmuz’dan sonra test ettiği en düşük seviye oldu.

TSİ 11.00’da yüzde 0,73 ekside işlem gören gösterge endeksin gün içi aralığı 15,453.96 – 15,550.53 oldu.
Alman Dax Düşüş
Kaynak: MarketWatch

Son veriler ışığında 5 günde yüzde 1,90 ekside duran endeks, 1 ayda yüzde 2,50 geriledi. Yıl başından bu yana ise yüzde 13’ün üzerinde yükseldi.

Ekonomik veri cephesinde Almanya bu sabah Temmuz ayına ilişkin ticaret rakamlarını yayımladı. İthalat aylık bazda yüzde 3,8 gerilerken ihracat yüzde 0,5 artış kaydetti. Ticaret dengesi ise 13 milyar euroya işaret eden beklentilerin üzerinde 17,9 milyar euro olarak gerçekleşti.

Almanya’nın cari işlemler fazlası geçen yılın aynı ayındaki 20,2 milyar eurodan 2021 yılının Temmuz ayında 17,6 milyar euroya geriledi. Günün ilerleyen saatlerindeki Avrupa Merkez Bankası’nın para politikası toplantı sonuçları bekleniyor.

Politika yapıcılar, büyüme ve enflasyon için güncel bir görünüm sunacakken ve Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) tahvil alım programının rotası belirlenecek. Beklentiler alım hızının 80 milyar eurodan 60 milyar euroya düşebileceğini gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum