Paylaşım

Hepimizi Çılgına Çeviren Lüks Otomobiller Hakkında Bilinmeyen 12 Gerçek


 

Lüks arabalar cinsiyet, yaş ve statü fark etmeksizin 7’den 70’e bütün herkesin en büyük tutkularından bir tanesidir. Kullandığımız araçların hatta yolda gördüğümüz otomobillerin fiyat derecesi ne kadar artarsa, bizler de onlara o kadar hayran kalır ve lüks tasarımlarını izlemekten zevk alırız. Bunun en güzel göstergelerinden biri kuşku yok ki filmler. Senaryo ve oyuncu kadrosu ne kadar kötü olursa olsun, fragman ya da filmin tanıtım afişindeki Lamborghini sizi farkına varmadan kendine çekmeyi başarır. Senaryosu göreceli olsa da başarılı oyuncu kadrosuyla Hızlı ve Öfkeli serisi bu duruma güzel bir örnek. Kullanmış oldukları araçlarla çektikleri aksiyon dolu sahneler, seyirciyi öyle etkilemiş olmalı ki 2001 yılından beri hasılat rekorları kırmaya devam ediyor.

Aslına bakarsanız lüks otomobil kavramı gerekliliğin çok daha ötesini, kısaca yaşama biçimini anlatır. Fazlasına ihtiyacınız olmadığı halde, ölmeden önce bir kereliğine bile olsa tecrübe etme isteği bastırılamaz bir arzuya dönüşür. Bu durumun en güzel ispatınıysa, otomobile neden ihtiyaç duyulduğu sorusunda saklı. Eğer amaç sadece ulaşımsa, bunu piyasaya sürülen her otomobil gerçekleştirebiliyor. Burada her şey “lüks” sözcüğünün marifeti. Onun olduğu yerde devreye ısıtmalı direksiyonlardan LCD ekranlı koltuklara, açılır-kapanır tavandan kurşun geçirmez camlara kadar aklınıza gelebilecek hemen her şey olmazsa olmaz oluyor.

Birçoğumuzun hayranı olduğu bu lüks araçların dış görünüşlerini, sahip oldukları performansı, fiyatlarını, hatta sahiplerini dahi ezbere biliyor olsak da özellikleri hakkında çok da detaya sahip değiliz. Çoğu zaman aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi olan bu araçlar, karşımıza çıktıkları her an bizleri kendisine hapsediyor ve bizler de hep bu tarz lüks arabaları alma hayali ile hayatımıza devam ediyoruz. Fakat ne kadar kullanışlı oldukları, ne kadar yakıt harcadıkları, motorunun sesinin yüksek mi yoksa fısıltıdan ibaret mi olduğunu bilmiyoruz. Bu durumdan yola çıkarak sizleri onların gerçek sahnesine doğru görseller eşliğinde keyifli bir yolculuğa çıkarmaya karar verdik. Lüks arabaların gerçek dünyasına hoş geldiniz…

İşte karşınızda lüks otomobiller hakkında bilmedikleriniz, görmedikleriniz, duymadıklarınız:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar