Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%5 Düşen Paladyum 2021’i %23 Kayıpla Bitirme Yolunda İlerliyor

2021'in son gününde yüzde 5 kayıpla en çok düşen emtia olan paladyum, bu yılı yüzde 23 kayıpla tamamlamaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde;
%5 Düşen Paladyum 2021’i %23 Kayıpla Bitirme Yolunda İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün 2000 doların üzerine çıkan paladyum vadeli işlemleri, bugün öğleden sonra düşmeye başlayıp kayıplarını artırdı. Yüzde 5’e varan eksiyle en çok düşen emtialar arasında yer alan paladyum, aylık gösterge dışında diğerlerinde negatif performans sergiledi.

Bununla birlikte bugünkü 1969 dolarlık yüksek seviye 23 Kasım sonrası en güçlü değeri oldu. Artış, özellikle Çin’den gelen talepteki toparlanmaya ve 2022’nin ikinci yarısından itibaren tedarik zinciri kısıtlamalarının gevşetilmesine ilişkin beklentilerle yönlendirildi.

Paladyum 1964 dolarlık kapanışın ardından yeni güne yatay başladı.
Paladyum 2021 %23 Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 17.18’de yüzde 4,9 ekside fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 1877 – 1969 dolar oldu. Düşüşün sürmesi durumunda 1852 dolar ilk teknik destek olarak görev yaptı.

Son verilere göre paladyum haftalık bazda yüzde 3 değer kaybederken aylık yüzde 8,9 arttı. Yıllık bazda ise paladyum yüzde 23 oranında geriledi. 15 Aralık’ta 1531 dolarla Mart 2020 sonrası en zayıf seviyelerine gerileyen paladyum, dün 2018 doları test etmişti.

Son dönemde paladyumun düşüklüğünde Omicron varyantı nedeniyle alınan yeni kısıtlama kararları etkili oldu. Aynı zamanda küresel çip kıtlığı nedeniyle toplam paladyum talebinin çoğunu oluşturan otomobil endüstrisinin düşük talep beklentileri de fiyatları baskılamaya devam etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu