Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%3’ün Üzerinde Artan Doğal Gaz Zirveye Yakın Güçlü İlerliyor

Yüzde 3 üzeri yükselişle en çok artan emtia olarak öne çıkan doğal gaz, rekor seviyelerden uzaklaşmıyor.
%3’ün Üzerinde Artan Doğal Gaz Zirveye Yakın Güçlü İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bugün 6 dolar eşiğinin altında kalsa da geçen haftanın rekor seviyesinden çok uzaklaşmayan doğal gaz, bir kez daha en çok artan emtia olarak öne çıktı.

Doğal gaz vadeli işlemleri, Eylül sonunda kaydettiği 6,31 dolarlık zirveye yakın güçlü artışla işlem görüyor. Dün en son 5,81 dolarda işlem gören doğal gaz CFD’si, 5 Ekim seansının açılışını 5,82 dolarla yaptı.

Asya seansında 5,79 dolarla gün içi düşük seviyesini görürken buradan aldığı destekle yönünü yukarı çevirdi.
Doğal Gaz %3 Üzeri Artış
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Avrupa seansında güçlü kazanımla işlem gören emtia, yüzde 3’ün üzerinde yükselişle en çok artan oldu. Doğal gaz gibi güçlü yükselen kalorifer yakıtı da yüzde 1,40 arttı.

TSİ 14.32’de yüzde 3,2 artıda fiyatlanan doğal gazın hareket aralığı 5,79 – 5,99 dolar oldu. Son veriler ışığında enerji kaynağının aylık kazancı yüzde 26,5’ye yaklaştı. Bir yılda ise yüzde 125’lik ciddi yükseliş kaydetti.

Görülen rekor seviyeler Avrupa’daki doğal gaz kıtlığıyla yönlendirildi çünkü Avrupa’daki depoların doluluk oranı on yıldan fazla bir süredir yılın bu zamanı için en düşük seviyeye geriledi.

Çin ve Brezilya’nın ithalat seviyeleri de rekor düzeylere yaklaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu