Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%2 Düşen Doğal Gaz 1 Haftanın Düşük Değerinde Fiyatlanıyor

Dün 4 dolar eşiğini aşan ABD doğal gaz vadeli işlemleri, bugün yüzde 2 ekside en çok düşenler listesinde başı çekiyor.
%2 Düşen Doğal Gaz 1 Haftanın Düşük Değerinde Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen haftanın başında yüzde 11’lik düşüş bildiren doğal gaz vadeli işlemleri, dün en son 3,83 dolarda işlem gördükten sonra bugüne yatay başladı. Asya seansında yatay performans sergileyen doğal gaz vadelileri, Avrupa seansına doğru toparlanmaya çalışarak 3,83 doları test etti.

Burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirerek geriledi.
Doğal Gaz Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

3,71 dolara kadar düşen doğal gaz, böylece 7 Aralık sonrası en zayıf değerini test etti. TSİ 14.34’te yüzde 1,9 eksiye inen doğal gaz, 3,71 – 3,83 dolar aralığında kaldı.

Son verilere göre doğal gazın haftalık kaybı yüzde 0,10 olurken aylık bazda yüzde 22 değer kaybetti. Yıllık getiri ise yüzde 40’a indi.

Ekim’de 12 yılın en yüksek seviyesi olan 6,5 dolara ulaştığından beri enerji emtiası yüzde 40’a yakın değer kaybı yaşadı. Böylelikle rekor seviyelere yakın işlem görmeye devam eden İngiltere ve Hollanda kontratlarından ayrıldı.

Düşük seyir ABD gaz piyasasındaki sıkışıklıkla ilgili endişelerin, şimdiye kadar ılık geçen kışın ardından ortadan kalkmasıyla yönlendirildi. Aynı zamanda hava tahminlerinin 2021’in kalan günlerinde normalden daha ılıman bir havaya işaret etmesi ısıtma talebinin düşeceğine ilişkin bahisleri artırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu