Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%1 Artıda Fiyatlanan Doğal Gazın Haftalık Kazancı %2,5 Oldu

Doğal gaz bugün yüzde artıda işlem görürken 6,52 dolardan uzak seyrini sürdürüyor.
%1 Artıda Fiyatlanan Doğal Gazın Haftalık Kazancı %2,5 Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji krizinin yarattığı endişelerle 6,52 dolara kadar çıkan doğal gaz, sonrasında Rusya ve ılıman hava koşullarının bir süre daha devam edeceğine yönelik beklentilerle zirveden geriledi.

6 Ekim’den sonra 6 dolar eşiğini bir daha geçemeyen doğal gaz vadeli işlemleri, dün en son 5,64 dolarda işlem gördükten sonra bugüne yatay başladı.

TSİ 12.25’te yüzde 1,1 artıda işlem gören doğal gaz, 5,58 – 5,77 dolar aralığında seyretti.
Doğal Gaz 15 Ekim Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında haftalık kazanç yüzde 2,5, aylık kazanç yüzde 6,5 oldu. Bir yılda ise yüzde 106 değer kazandı.

Geçen hafta ülkesinin Ukrayna üzerinden Avrupa’ya daha fazla gaz ihraç edeceğini açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den sonra bugün ülkenin enerji bakanından açıklama geldi.

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak; Ekim ayında ortalama ham petrol üretiminin günde 9,8 milyon varil olarak görüldüğün söyledi. İlaveten Rusya’da gaz üretiminin maksimum kapasitede çalıştığını belirterek; “Rus gaz depolarının doldurulması tamamlandıktan sonra spot gaz satışları devam edebilir” dedi.

Aynı zamanda Rusya’nın 2024’ten sonra Ukrayna üzerinden doğalgaz geçişi konusunda Almanya ile istişarelerde bulunduğunu söyledi. “Müzakerelerimizin kamuoyuna açıklanması gerektiğini düşünmüyorum, istişareler devam ediyor” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu