Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

%1,51 Üzerinde Seyreden ABD Hazine Tahvil Faizi 5 Günde %2 Arttı

ABD gösterge tahvilleri bugün yüzde 1,512 - 1,536 aralığında geçen haftanın düşük seviyelerinden yukarıda seyrediyor.
%1,51 Üzerinde Seyreden ABD Hazine Tahvil Faizi 5 Günde %2 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD 10 yıllık hazine getirisi, haftanın ilk gününe yüzde 1,528’le yatay başlangıç yaptı. Açılıştan sonra yüzde 1,536’ya kadar yükselse de yönünü aşağıya çevirerek negatif bölgeye indi.

Yüzde 1,512 ile gün içi düşük seviyesini kaydederken sonrasında negatif bölgede işlem görmeye devam etti.

Yüzde 1,778’lik zirvesinin altında seyri sürdüren gösterge tahvil getirisi, geçen hafta test edilen yüzde 1,36’lık 4 ayın düşüğünün üzerinde kaldı.
ABD 10 Yıllık Hazine Tahvil Getiri
Kaynak: MarketWatch

TSİ 11.45 sıralarında yüzde 0,01 ekside ilerleyen gösterge getiri son toparlanmayla 5 günde yüzde 2 değerlenmiş oldu. Bununla birlikte bir ayda yüzde 6,7, 3 ayda yüzde 19,8 değer kaybetti.

Geçen haftanın düşüşü ABD Merkez Bankası yetkililerinin faizde bir artışa yalnızca enflasyon gerekçesiyle gerçekleşmeyeceği yönünde güvence merkeziyle yönlendirilmişti.

Bununla birlikte yine geçen haftaki ekonomik veriler kişisel harcamalarda beklenmedik bir durgunluk ve kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksinde ani sıçrama göstermişti.

FED’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan yıllık çekirdek PCE fiyat enflasyonu, Mayıs ayında 1990’lardan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak yüzde 3,4’e yükseldi.

Bu hafta Hazine tahvilini yönünü etkileyecek veriler arasında ise ABD’nin iş gücü rakamları, dış ticaret istatistikleri ve imalat satın alma yöneticileri endeksi var.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu