Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yeni Zelanda Doları 25 Baz Puanlık Faiz Artırımına Rağmen Düşüyor

Yeni Zelanda Merkez Bankası 7 yıl sonra ilk kez faiz artırırken para birimi dolar karşısında sert düştü.
Yeni Zelanda Doları 25 Baz Puanlık Faiz Artırımına Rağmen Düşüyor

Yeni Zelanda dolarının Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan NZD/USD paritesi, bugün yüzde 1’in üzerinde düşüşle işlem görüyor. Dün en son 0,6960 seviyesinde işlem gören parite, 6 Ekim seansına 0,6965 ile açılış yaptı.

Gün boyu gerileyen parite, günün en güçlü değerini ilk 4 saatlik kapanış sonunda 0,6979 ile kaydetti. Avrupa seansında ise günün en zayıf değerini kaydetti.

TSİ 14.40’da yüzde 1,2 ekside işlem gören NZD/USD, 0,6879 – 0,6979 aralığında hareket etti.
NZD/USD 6 Ekim Sert Düştü
KAYNAK: piyasa.paratic.com

Gün içi düşük seviye aynı zamanda hafta başından bu yana kaydedilen en düşük seviyeyi işaretledi. Parite aylık yüzde 3,6 değer kaybetti.

Negatif seyrin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik destek seviyesi 0,6849’da dururken yükseliş durumunda ilk teknik direnç 0,6949 oldu.

Düşüş Yeni Zelanda Merkez Bankası’nın faiz artırıma rağmen gerçekleşti. Yeni Zelanda Merkez Bankası bugün 7 yıldır ilk kez faiz artırıma gitti.

25 baz puanlık artırım yapan kurum, kararın düşük enflasyonu korumak ve maksimum istihdamı desteklemek için uygun olduğunu söyledi. Merkez bankası, son COVI kısıtlamalarının etkilerinin farkında olduğunu, ancak aşı oranları arttıkça Yeni Zelanda’nın halk sağlığının geliştiğini belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum