Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Walmart Hisseleri Şirketin İnsülin Hamlesiyle Dow’un Yıldızı Oldu

Amazon'un ilaç işine karşı rekabette önemli adım atan Walmart hisseleri güçlü yükselirken Dow Jones'un yıldızı oldu.
Walmart Hisseleri Şirketin İnsülin Hamlesiyle Dow’un Yıldızı Oldu

Perakendecilik devi Walmart, bugün Dow Jones Endeksi’nin en güçlü yükselişini kaydeden hisse olarak öne çıktı. Dün 137,30 dolarda kapanış yapan Walmart, bugüne 139,56 dolarla başladı.

Gün içinde 142,58 dolara kadar yükselirken TSİ 17.20’de yüzde 2,7 kazançla hareket ediyor. Aynı dakikalarda Dow Jones endeksinin en güçlü yükselişini kaydeden hisse olarak öne çıktı.

Son verilere göre perakendecilik devi Walmart’ın 5 günlük kazancı yüzde 4’e çıkarken 3 ayda da aynı oranda artış kaydetti.
DOW JONES Yıldız Walmart
Kaynak: MARKETWATCH

Ancak yılbaşından bu yana yüzde 1,85 ekside durduğu görüldü. Yükseliş, Target ve Costco gibi diğer perakendecilerin hisseleriyle doğru orantılı gerçekleşirken dün şirketten yapılan açıklama da etkili oldu.

Dün edinilen bilgilere göre Walmart’ın eczane işini geliştirmek ve Amazon’un daha fazla ilaç satma yönündeki son baskısına karşı koymak için diyabetli insanlar için kendi analog insülin markasını sunacak.

Dünyanın en büyük perakendecisi bu hafta ABD eczanelerinde ReliOn NovoLog’u reçeteyle satmaya başlayacağını açıklarken haber yatırımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Amazon’un ilaç rekabetine karşı düşük fiyatlı insülin satacak olan Walmart, kendi özel analog insülin markasını rakip ürünlerin maliyetinin %75’e kadar altında olan fiyatlarla sunacağını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum