Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY En Son Haziran 2020’de Gördüğü Seviyelere Ulaştı

Tüm gözler bu akşam açıklanacak FED kararına çevrilmişken Japon yeni, ABD Doları karşısında geriledi.
USD/JPY En Son Haziran 2020’de Gördüğü Seviyelere Ulaştı

Harekette etkili olan COVID-19 aşılarındaki gelişmelerin ve ABD’nin 1,9 trilyon dolarlık devasa paketinin toparlanmayı destekleyeceği yönünde artan beklentiler oldu.

Aynı zamanda Japonya Merkez Bankası toplantısının beklenen sonucu da faktörler arasında yer aldı.

Tüm bunların yanında ülkenin bazı eyaletlerde Covid-19’a yönelik olağanüstü hali kaldırmayı planladığı yönündeki haberler pariteyi etkiledi.

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini gösteren USD/JPY paritesi, 17 Mart’a 108,99 seviyesinden başladı.
USD/JPY En Son Haziran Seviyelerinde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dalgalı hareket eden parite, gün içinde en yüksek 109,20 seviyesini gördü. En düşük 108,97 Japon yeni ile kaydedilirken TSİ 11:30 yüzde 0,13 artıda 109,16’da hareket ediyor.

Paritenin gidişatını etkileyecek başlıca faktörler FED ve Japonya Merkez Bankası toplantılarının sonuçlarıyken ilk direnç seviyesi 109,23 Japon yeninde bulunuyor.

Bu noktanın kırılması durumunda ikinci direnç ise 109,33’e işaret ediyor. Paritenin düşüş trendiniz izlemesi durumunda ilk destek 109 Japon yeni iken ikinci destek 108,73 olarak belirtiliyor. USD/JPY haftalık yüzde 0,72 değişim gösterirken aylık yüzde 3,50 artış kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum