Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/JPY Boğaları 109,90 Direncini Hedeflemeye Başladı

USD/JPY paritesi, dünkü işlemlerde istikrarlı bir yükseliş kaydettikten sonra bugüne 109,9 seviyesinde bulunan boğalara göz kırpıyor.
USD/JPY Boğaları 109,90 Direncini Hedeflemeye Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

USD/JPY paritesi, hafta başında gösterdiği iki günlük düşüşlerin ardından dün istikrarlı bir yükseliş kaydetmişti. FED’in faiz kararlarını açıkladığı toplantı sırasında geniş bant aralığında hareket eden parite, 109,9 yen seviyesine doğru ilk denemesini gerçekleştirdi.

Uzmanlar parite görülen toparlanmanın, yeni bir düşüşün habercisi olabileceği konusunu dile getiriyorlar. Örneğin Commerzbank paritenin 107,36 seviyelerine doğru gerileyeceğini tahmin ederken, Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ekonomistleri USD/JPY paritesindeki toparlanmanın beraberinde bir düşüşü getireceğine inanıyor.

USD/JPY paritesi dünkü işlemlerden itibaren 109,9 – 110 seviyeleri arasında dalgalanırken, riskten kaçınmanın artmasıyla birlikte yukarı yönlü ivmesini devam ettirebileceği görülüyor.
USD/JPY Paritesi Yüzde 0,14 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Parite dün TSİ 22:00 sularında 109,9 yen seviyesine kadar yükselirken, kapanışı 109,79 yenden gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 109,8 yen seviyesinden başlayan parite, Asya seansından 109,93 yen seviyesine kadar yükseldi. Ardından bir miktar gevşeme gösteren parite, yeniden yükselişe geçmeyi başardı.

Uzmanlar boğaların 109,9 seviyesinde beklediğini tahmin ederken, USD/JPY paritesi TSİ 10:15 sularında %0,14 oranında yükselişle 109,96 yen seviyesinden işlem görüyor. Paritenin bu yükselişini devam ettirecek mi, yoksa yeniden aşağı mı döneceği ekonomist arasında da tartışma konusu oldu.

Paritenin yukarı yönlü hareketini sürdürmesiyle birlikte 110,02 ve 110,10 yen seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak. Aşağı yönde ise 109,79 ve 109,65 yen seviyeleri kısa vadeli destek noktaları konumunda bulunuyor.

USD/JPY paritesinin dünkü toparlanmasının ardından fiyat performansı haftalık bazda %0,11 oranında değer kazancına işaret etmeye başladı. Aylık bazda %0,18 değer kazanan parite, yıllık periyotta %4,24 oranında yükseliş kaydetmiş durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu