Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/JPY 110 Eşiğinin Altında %0,15 Artıda Fiyatlanıyor

Japon yeni ABD doları karşısında 110 seviyesinin altında fiyatlanıyor.
USD/JPY 110 Eşiğinin Altında %0,15 Artıda Fiyatlanıyor

Haftanın son gününde Japonya Başbakanı Yoshihide Suga’nın istifa edeceği yönündeki açıklamalarıyla 109,59’a gerileyen majör parite, bugüne 109,73’le başladı.

Asya seansında fazla hareketlilik göstermezken Avrupa seansında gün içi en yüksek seviyesini kaydetti.

TSİ 14.50 sıralarında yüzde 0,15 yükselişle seyreden USD/JPY, 109,69 ila 109,94 aralığında hareket etti.
USD/JPY %0,15 Artı
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini yansıtan parite, haftalık aylık bazda ekside dururken yıllık bazda yüzde 3,40 değerlendi.

Japon yeni, Başbakan Suga’nın yaklaşan liderlik seçimlerinde aday olmayacağını söyleyerek, iktidar koalisyonunun yaklaşan bir seçimi kazanması yönünde ihtimali artırmasıyla yönlendirildi.

Bu arada Ekonomist Alicia Garcia Herrero, FED’in daralmasının Japonya Merkez Bankası için iyi haber olduğunu söyledi.

Daralmanın yenin değer kazanması riskini hafifletmesi gerektiğini belirten ekonomist, “ABD enflasyonundaki artışın geçici olduğu beklentisiyle, daraltma yoluyla daha yüksek nominal ABD tahvil getirileri yalnızca yenin değer kazanma riskini azaltmakla kalmayıp, belki de yeni zayıflatabilir” dedi.

Daha zayıf bir yenin de özellikle Japonya’da tüketimi sürükleyen daha sıkı sosyal mesafe önlemleri ışığında, hala dış talebe dayanan Japon ekonomisinin toparlanmasını destekleyeceğini ekledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum