Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD Ticaret Verileri Sonrasında Nisan Ayının Zirvesini Gördü

Kanada ve ABD, Şubat ayı için ticaret verilerini açıklarken USD/CAD Nisan ayının en yükseğini gördü.
USD/CAD Ticaret Verileri Sonrasında Nisan Ayının Zirvesini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Kanada İstatistik Ofisi tarafından yayımlanan verilere göre ülkenin ticaret fazlası, bir önceki ayın aşağı yönlü revize edilen 1,21 milyar Kanada dolarından Şubat’ta 1,04 milyara geriledi. Ticaret dengesi, 2016 sonundan bu yana ilk kez art arda iki ay boyunca fazla pozisyonda gerçekleşti.

Ocak ayında yüzde 8,2’lik bir artışın ardından, toplam ihracat Şubat ayında yüzde 2,7 düşüşle 49,9 milyar Kanada doları oldu. Toplam ithalat, Şubat ayında yüzde 2,4 düşüşle 48,8 milyar Kanada dolarına geriledi. Rakam, Ağustos 2020’den bu yana en düşük seviyeye işaret etti.

USD/CAD 7 Nisan Pozitif
Kaynak: piyasa.paratic.com

ABD’nin ticaret açığı ise ihracat ithalattan daha fazla düştüğü için şimdiye kadarki en büyük ticaret açığı oldu.

Majör pariteler arasında yer alan USD/CAD, verilerin ardından pozitif bölgede seyrini sürdürdü.

7 Nisan’a 1.2569’dan başlayan parite Asya seansında yatay seyrettikten sonra Avrupa seansında yükselmeye başladı. 16.25’ten önce gün içi en yükseğini 1.2627 ile gören parite TSİ 16.29’da yüzde 0,37 artıda seyrederken görüldü.

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini gösteren USD/CAD paritesi, 31 Mart’tan bu yana en yüksek seviyesini kaydetti. Yükselişin sürmesi durumunda 1.2635’lik ilk direnç izlenecekken düşüş eğiliminde 1.25712lik ilk destek noktası takip edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%