Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD Mart Ayının En Düşük Seviyesini Gördü

USD/CAD paritesi bugünkü gerilemeyle Mart ayının en düşüğünü görürken yön konusunda ABD’nin haftalık işsizlik başvuruları bekleniyor.
USD/CAD Mart Ayının En Düşük Seviyesini Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini gösteren USD/CAD paritesi, bugün kaydettiği gerilemeyle Mart ayının en düşük seviyesini gördü.

2021’in üçüncü ayına 1,2654 Kanada doları ile başlayan parite, 8 Mart’ta 1,26 ile ayın en yükseğini kaydetti. En son 24 Şubat’ta 1,25 seviyelerine inen bugün 1,2570 Kanada doları seviyelerine geriledi.

Majör pariteler arasında yer alan USD/CAD, 11 Mart’a 1,26 seviyesinde başladıktan sonra düşüş eğilimi izledi.

USD/CAD bugün hafif kayıplarla 1,2600 seviyelerinin altında işlem görüyor.
USD/CAD Mart En Düşüğü
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ABD Doları Endeksi negatif bölgenin derinliklerinde 91,50 civarında seyrederken parite Çarşamba günkü yükselişinden yön değiştirdi. Bu arada Kanada Merkez Bankası dünkü açıklamasında faiz oranını yüzde 0,25’te değiştirmeden bıraktığını duyurdu.

Küresel ekonominin, bölgeler ve sektörler arasında süregelen eşitsizliğe rağmen COVID-19’un ekonomik etkilerinden kurtulduğunu savundu.

ABD ekonomik toparlanmasının ivme kazanıyor gibi göründüğünü bildiren Kanada Merkez Bankası, “yeni mali teşvik, ABD tüketimini ve çıktı büyümesini daha da artıracak” dedi.

Aynı zamanda 2021’in ilk çeyreğinde GSYİH (gayri safi yurt içi hasıla) büyümesinin Ocak ayındaki daralma tahmininden ziyade pozitif olacağını öngördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%