Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/CAD Kanada’nın Güçlü İş Rakamlarıyla Sert Düştü

Kanada doları, ülkenin Mart ayı işgücü rakamlarından destek bularak sıçrama yaptı. USD/CAD veri sonrasında sert düştü.
USD/CAD Kanada’nın Güçlü İş Rakamlarıyla Sert Düştü

Kanada’nın Mart ayı işgücü verileri ülkenin ekonomik toparlanmasına ilişkin beklentileri artırdı. İstihdam 100 binlik beklentilere kıyasla 303 bin artarken işsizlik de yüzde 8 beklentilerine kıyasla yüzde 7,5 oldu. Rakamlar iş piyasasında önemli iyileşmeye işaret etti.

Buna tepki veren USD/CAD paritesi, iş rakamlarının ardından sert düşerek gün içi en düşük seviyeleri kaydetti. TSİ 15.25’de 1.2583’e kadar çıkan parite, 15.35’te 1.2541’i gördü. Ardından hafif yükselse de ekside hareket etmeye devam etti.

TSİ 16.00 sıralarında yüzde 0,02 ekside 1.2560’da hareket ederken görüldü.
USD/CAD İş Rakam Tepki
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son 3 günün en düşüğünü gören USD/CAD’ın eksideki seyrini sürdürmesi durumunda 1.2527’lik ilk destek izlenecek. Doların güçlenip paritenin yönünü yukarı çevirmesi ise boğaları 1.2597’yi beklemeye yönlendirecek.

ABD tahvil getirilerinin artması, ABD dolarının güçlenmesi ve petrol fiyatlarının düşmesinin, düşüşün sınırlanmasına yardımcı olabileceği söylendi.

Zaten öncesinde ABD Hazine tahvil getirilerindeki keskin artış, ABD dolarının iki haftanın en düşük seviyelerinden toparlanmasını sağladı.

ABD dolar endeksi dün 92’ye kadar geriledikten sonra bugün toparlanma kaydetti. TSİ 16.15 sıralarında yüzde 0,32 artıda 92,35’te hareket ederken görüldü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum