Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

USD/CAD Kanada GSYİH Öncesi 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

USD/CAD, Kanada GSYİH verilerine tepki vermezken hemen öncesinde son 3 yılın en düşük seviyelerine geriledi.
USD/CAD Kanada GSYİH Öncesi 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini gösteren USD/CAD paritesi, GSYİH verilerine fazla tepki vermedi.

Bununla birlikte Kanada gayri safi yurt içi hasılasının (GSYİH) 2021’in ilk çeyreğinde beklentilerin altında yüzde 0,4 büyüdüğünü gösteren verinin hemen öncesinde 1,2265’lik gün içi en düşüğü kaydetti. Bu Şubat 2018’den bu yana kaydedilen en düşük seviye oldu.

Kanada dolarının USD karşısında güçlenmesi, güçlenen risk iştahıyla desteklendi. Aynı zamanda Kanada Merkez Bankası’nın şahin tavrının etkisi de sürüyor.
USD/CAD 3 Yıl En Düşük
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ülkenin merkez bankası geçen hafta başarılı aşı uygulamasına atıfla iyileşen ekonomik görünüm ortasında devlet borcu alımlarının hızını düşürmüştü.

Faiz oranlarını yüzde 0,25’te sabit bıraksa da beklenenden hızlı ekonomik toparlanmayla faiz artışının öne çekilebileceğini aktarmıştı. 29 Nisan’da en son 1,2282’den işlem göre USD/CAD paritesi, bugüne yatay başladıktan sonra en yüksek 1,2290’ı gördü.

TSİ 16.01’de yüzde 0,07 ekside harekete den majör parite için ilk teknik destek 1,2262’ye işaret ederken ilk direnç 1,2287 oldu. Bu arada merkez bankasının ekonomik görünüme olan artan güveniyle USD/CAD’in beklenenden daha erken 1,23’e düşeceği yönündeki analist tahmini de gerçeğe dönüştü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum