Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD ABD ve Kanada’nın Nisan Ayı İşgücü Rakamları Öncesi Artıda

Aynı saatte açıklanacak işgücü rakamlarına odaklanan USD/CAD paritesi için yeni rekor düşük seviye olasılığı gündemde.
USD/CAD ABD ve Kanada’nın Nisan Ayı İşgücü Rakamları Öncesi Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Dün Eylül 2017’den bu yana en düşük seviyesinde gerileyen USD/CAD paritesi, iki ülkenin işgücü rakamları öncesinde 1,21’lerde geziniyor. 6 Mayıs’ta 1,2142 ile 3,5 yılın en zayıf değerini test eden ABD-Kanada doları paritesi, bugün en düşük 1,2146’yı gördü.

Asya seansını sakin geçirirken Avrupa seansında yönünü yukarı çevirdi ve gün içi yükseğine TSİ 12.40 sıralarında 1,2190 ile ulaştı.

Ardından kazançlarının bir kısmını geri verse de TSİ 14.25’te yüzde 0,22 artıda duruyor. Bu arada doların emsal para sepetine karşı değerini izleyen dolar endeksi bugün 91 altında ekside seyrediyor.

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini gösteren majör ikili için bugün aynı saatte açıklanacak veriler önem taşıyor.
USD/CAD İş Veri Öncesi Artıda
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 15.30’da hem Kanada hem de ABD Nisan ayı için işgücü rakamlarını açıklayacak. ABD’nin Nisan’da tarım dışı istihdamında 978 bin iş eklediği tahmin edilirken Kanada’nınsa 175 bin düşüş bildirmesi bekleniyor.

Aynı zamanda Kanada’nın rakamları, ülkenin merkez bankasının beklentilerden iyi toparlanmaya atıfla para politikasını sıkılaştırmaya başlamasından 2 hafta sonra geliyor.

Analist Faith Maina’ya göre USD/CAD 1,2150 seviyesinde konsolide oldu ve burada destek bulmaya devam edecek. FxStreet’in haberine göre ise Credit Suisse ekonomistleri paritenin 2017’nin düşük seviyesi 1,2062’yi test için hazırlandığını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu