Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD 8 Ayın Yüksek Seviyelerinde FED’i Bekliyor

USD/CAD paritesi, bugün en çok düşen majör parite olarak öne çıksa da 8 ayın yüksek seviyelerinde koruyor.
USD/CAD 8 Ayın Yüksek Seviyelerinde FED’i Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini yansıtan USD/CAD paritesi, bugün en çok düşen majör parite olarak öne çıkıyor. Dün en son 1,2819’da işlem gören majör parite, bugünkü seansa 1,2820 ile başladı.

Açılışın ardından hafif yükselmeye çalışsa da 1,2828’de karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi. Avrupa seansında 1,28 altına inerek ekside seyrini sürdürdü.

TSİ 11.11’de yüzde 0,14 ekside duran parite, 1,2797 – 1,2828 aralığında kaldı.
USD/CAD 1,28
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son verilere göre USD/CAD paritesi, günlük performans dışında tüm göstergelerde pozitif bölgede kaldı. Haftalık bazda yüzde 1,2 artarken aylık bazda yüzde 2, yıllık bazda yüzde 0,34 artış kaydetti.

Düşüşün sürmesi durumunda parite için ilk teknik destek noktası 1,2792’yi gösterdi. Bugünkü artışa rağmen Kanada doları, Aralık başında test ettiği 8 ayın düşük seviyelerine yakın kaldı.

Dar aralıkta seyir, piyasaların 2 günlük FED toplantısından çıkacak karara odaklanmasıyla yönlendirildi. FED’in varlık alımlarında daha hızlı bir daralmaya ve daha erken oran artışlarına başlama sinyali vermesi bekleniyor.

Diğer tarafta Kanada Merkez Bankası son toplantısında daha şahin bir politika duruşuna yönelik bazı beklentileri boşa çıkardı. Yeni varyant Omicron’un ekonomik toparlanma konusundaki belirsizliği artırdığı hakkında da uyardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu