Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulusoy Un Hisseleri 115 Milyon TL’lik İhale Haberiyle Yükseliyor

Ulusoy Un 115 milyon 80 bin TL değerinde ihale kazandığını açıklarken hisselerde güçlü artış var.
Ulusoy Un Hisseleri 115 Milyon TL’lik İhale Haberiyle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş (Ulusoy Un) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kazandığı ihaleyle ilgili bildirimde bulundu. KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“%100 Bağlı Ortaklığımız olan Rolweg S.A.Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun 25.11.2021 tarihinde yapmış olduğu Buğday İthalatı ihalesinde vermiş olduğu teklif ile 9.590.000 USD ( 115.080.000 Türk Lirası) değerinde ihale kazanmıştır.”

Açıklamanın geldiği sıralarda Ulusoy Un hisseleri (ULUUN) en yüksek 6,99 Türk lirasını gördü.
Ulusoy Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 6,59 Türk lirasında fiyatlanan Ulusoy Un hisse senetleri, bugüne yatay başladı.

Açılışta en yüksek 6,62 TL, en düşük 6,50 TL’yi görürken sonrasında yönünü yukarı çevirdi. Açılışın hemen ardından 6,96 Türk lirasına kadar çıkan Ulusoy Un hisseleri, ihale haberinden sonra 6,98 Türk lirasını test etti.

Bu 24 Kasım’daki 7,27 Türk lirasından sonra Ulusoy Un hisselerinin Nisan 2021 sonrası en yüksek seviyelerini işaretledi. . 7,5 ayın en güçlü seviyelerinde gezinen hisseler, haftalık bazda yüzde 19 değerlenirken aylık bazda yüzde 31’e yakın artış kaydetti. Günlük göstergede de güçlü artıda fiyatlanırken yıllık getiri yüzde 32 oldu.

Bugünkü yükselişin sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik direnç 7,10 TL olurken düşüş durumunda 6,64 TL’de ilk teknik destek seviyesi olduğu görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu