Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk İlaç, Sağlıklı Fiyat Oluşumu için Pay Geri Alım İşlemi Başlatacak

Türk İlaç, paylarında sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla Yönetim Kurulu'nda pay geri alım programı başlatılmasına karar verdi.
Türk İlaç, Sağlıklı Fiyat Oluşumu için Pay Geri Alım İşlemi Başlatacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk İlaç tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle pay geri alım programı başlatılacağı duyuruldu. Şirket, fiyat istikrarı sağlanması amacıyla pay geri alım işlemlerinin başlatılması konusunda yönetim kurulunda alınan kararları paylaştı.

Küçük hissedarların menfaatlerinin korunması amacıyla şirketin kendi paylarında geri alım işlemi yapılacağı açıklandı. Ayrıca pay geri alımı için ayrılabilecek azami fon tutarının 12 milyon lira ve azami pay sayısının 1 milyon nominal değerli olarak belirlenmesine karar verildiği duyuruldu.

Türk İlaç yaptığı açıklamada, mevcut durumda şirket paylarının Borsa İstanbul’da oluşan değerinin şirketin gerçek performansı ve potansiyelini yansıtmadığı düşüncesiyle böyle bir karar alındığını ifade etti.

Açıklamanın ardından Türk İlaç hisseleri, TSİ 15:45 sularında %1,49 oranında değer kaybıyla 13,24 liradan işlem görmeye başladı.
Türk İlaç Hisseleri %1,49 Gerileme
Kaynak: Investing

Hisseler dünkü işlemleri 13,46 liradan tamamladıktan sonra bugüne 13,52 liradan başlangıç gerçekleştirdi. Açılışın ardından sakin bir yükseliş performansı gösteren hisseler, TSİ 13:45 sularında 14,78 liraya kadar tırmandı. Bu seviye, 13 Eylül sonrasında kaydedilen en yüksek fiyat oldu.

Hisselerde yükseliş, KAP’a TSİ 13:45’te yapılan açıklamanın etkileriyle gerçekleşti. Bu açıklamaya göre; Türk İlaç, Sputnik Light aşısının üretim ve dağıtım haklarına sahip olan Rus şirket ChemRar Şirketler Grubu tarafından tek yetkili temsilci olarak seçildi. Aşının Türkiye’de kullanım izni için T.C. Sağlık Bakanlığı’na yapılacak başvuru işlemlerini başlatmak ve üretim, satış, dağıtım gibi faaliyetleri için Türk İlaç’ın seçildiği açıklandı.

14,78 liradan dik bir düşüş kaydetmeye başlayan Türk İlaç hisseleri, TSİ 14:35 sularında 12,45 liraya kadar geriledi. Hisselerdeki bu ani yükseliş ve düşüş sonrasında 13,20 lira etrafında toparlanma gözlendi.

Türk İlaç hisselerinde aşağı yönde 10,51 – 11,48 – 12,16 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip ediliyor. Yukarı yönde ise 13,81 – 14,78 – 15,46 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu