Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TÜFE Öncesi %1,4’lerde Kalan ABD Hazine Getirisi 5 Günde %15 Düştü

ABD’nin gösterge 10 yıllık Hazine tahvil getirisi, kritik Ekim ayı enflasyon verileri öncesinde yüzde 1,4'lerden kurtulamıyor.
TÜFE Öncesi %1,4’lerde Kalan ABD Hazine Getirisi 5 Günde %15 Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirisi, beklentilerin üzerinde ABD tarım dışı istihdamının şahin FED beklentilerini azaltmasıyla yüzde 1,43’lere kadar geriledi.

Haftanın ilk günü yüzde 1,50 eşiğini test etse de sonrasında yüzde 1,4’lerde kaldı. Dün en son yüzde 1,441’de işlem görürken 10 Kasım seansına yatay başladı. Sonrasında bir miktar toparlanmaya yönelirken yüzde 1,4’lerden kurtulamadı.

TSİ 09.40’da yüzde 0,018 artıda işlem gören gösterge tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y) yüzde 1,441 – 1,470 aralığında hareket etti.
ABD Hazine Getirisi 5 Günde %15 Düştü
KAYNAK: MarketWatch

Gün içi düşük seviye ile bir buçuk ayın zayıf seviyelerinde kaldı. Son zayıflıkla gösterge getiri 5 günde yüzde 15’e yakın düştü. Bir ayda yüzde 8 değer kaybı yaşarken yıl başından bu yana yüzde 54 arttı.

Gösterge tahvil getirisindeki zayıflık, yüksek enflasyon endişeleri ve ABD Başkanı Joe Biden’ın başkanlık görevi için daha güvercin Fed Başkanı Lael Brainard ile görüştüğünü söyleyen haberlerle yönlendirildi.

Bugün yön için kritik enflasyon rakamları bekleniyor. Eylül’de yüzde 5,4’le 13 yılın yüksek seviyesine çıkan yıllık enflasyonun Ekim’de yüzde 5,8’e yükselmesi bekleniyor. FED’in takibindeki çekirdek enflasyonun ise aylık yüzde 0,4, yıllık yüzde 4,3 artacağı tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu