Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tat Gıda’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,52’ye Yükseltildi

Tat Gıda’nın kurumsal yönetim derecelendirme notu, gösterdiği olumlu performansın etkisiyle yukarı yönde revize edildi.
Tat Gıda’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,52’ye Yükseltildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. (SAHA), Tat Gıda Sanayi A.Ş.’nin notunu açıkladı.

Geçen yıl bugün 9,51 olarak belirlenmiş olan kurumsal yönetim derecelendirme notu 9,52’ye yükseltildi. Revize edilen notlardan; pay sahipleri 95,85, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık 96,99, menfaat sahipleri 98,13, yönetim kurulu ise 92,11 oldu.

Söz konusu olumlu gelişmeye yönelik olarak; şirketin kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmedeki istekliliği ve bu doğrultuda bir önceki derecelendirme notunun tahsis edilmesinden bu yana geçen süre içinde gerçekleştirmiş olduğu iyileştirmelere dikkat çekildi.

Tat Gıda hisselerine bakıldığında, sakin bir negatiflik sergilediğini görüyoruz.
Tat Gıda Hissesi %0,17 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

TATGD koduyla işlem gören şirket hisseleri, saat 15.52’de %0,17 azalışla işlem görüyor. Şu anda 11,74 liradan fiyatlanırken, gün içinde 11,69 – 11,99 arasında hareket etti. En düşük seviyeyi saat 15.00’te, en yükseği ise 12.35’de gördü.

Hisselerin bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat 17 Aralık’ta kaydedilen 13,35 oldu. En düşüğü ise 7,96 ile 21 Haziran’da görmüştü. Hisseler bu dönemde yatırımcısına %10 oranında kazanç sundu. Haftalık periyotta %1, aylık periyotta ise %2 düşüş gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu