Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

S&P 500’ün En İyi Performansını Kaydeden PPG Hisseleri Rekor Kırdı

Bugün tüm zamanların yeni rekor seviyesini gören S&P bileşeni PPG, gösterge endeksi izleyerek zirve yaptı.
S&P 500’ün En İyi Performansını Kaydeden PPG Hisseleri Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli çok uluslu endüstri şirketi PPG Industries Inc., dünkü kazanç raporunun ardından bugün güçlü yükseldi.

Bugün bir kez daha rekor kıran S&P 500 Endeksi’nde (TSİ 17.45 öncesi 4,187.16 puanla zirve görüldü) en iyi performansı kaydeden PPG hisseleri, 172,67 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı.

Yüzde 10’un üzerine kadar artan hisseler, kazanç raporunun yanında ABD piyasalarında devam eden olumlu duyarlılıkla da desteklendi.

Dün 153,97 dolardan kapanış yapan PPG hisseleri, bugüne 169,29 dolarla başlayarak sert yükseliş kaydetti.
 PPG Hisseleri Rekor Kırdı
Görsel Kaynak: MarketWatch

Ardından 172,67 dolara kadar tırmandı. Pozitif bölgedeki seyrini sürdüren hisseler TSİ 17.45’te yüzde 10’un üzerinde artıda hareket ederken görüldü.

Şirketin 5 günlük performansı yüzde 12’nin üzerinde kazanca işaret ederken 1 yılda yüzde 81’i aştı. Yükselişi yönlendiren ilk çeyrek kazanç raporuna bakıldığında şirketin önceki yıla göre yaklaşık yüzde 15 artışla yaklaşık 3,9 milyar dolarlık net satış rekoru kırdığı görüldü.

Ayrıca satış hacimleri, devam eden geniş küresel ekonomik toparlanmanın yansıması olarak yıllık bazda yüzde 7 arttı. Bu şirketin daha düşük maliyet tabanı nedeniyle güçlü kazanç kaldıracı ile sonuçlandı.

PPG CEO’su Michael H. McGarry, kazanç raporundaki rakamların gücüne vurgu yaparak; “İleriye baktığımızda, genel küresel kaplamaların talep büyümesinin, tedarik ettiğimiz son kullanım pazarlarının çoğunda geniş tabanlı olmasını bekliyoruz” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu