Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sert Düşen Gümüş 8,5 Ayın En Zayıf Seviyelerinde İşlem Görüyor

Kayıplarını genişleyen gümüş, 8,5 ayın en düşük seviyelerinde negatif fiyatlamayla işlem görüyor.
Sert Düşen Gümüş 8,5 Ayın En Zayıf Seviyelerinde İşlem Görüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Zayıf seyrini sürdüren gümüş, bugün 23,19 dolara kadar gerileyerek Aralık 2020’den sonra en zayıf seviyelerde kaldı.

Pazartesi günü 22,29 dolara inen gri metalin çöküşü, FED’in tahvil alımlarını beklenenden erken azaltmaya başlayacağı yönünde endişelerle yönlendirilmişti.

FED yetkililerinin, merkez bankasının teşviklerini geri çekme planından bahsetmeye başlamaları gümüşte satıcılı seyre yol açtı.
Gümüş Negatif
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Dünü 23,32 dolardan tamamlayan gümüş, bugünkü seansa yatay başladıktan sonra dalgalandı.

23,35 ile 23,53 dolar aralığında hareket eden maden, TSİ 11.21’de yüzde 0,43 ekside fiyatlanıyor. Aynı dakikalarda platinin ardından en çok düşen emtia olarak öne çıkıyor.

Son kayıplar ışığında gümüşün haftalık bazda yaklaşık yüzde 7 değer kaybederken aylık bazda yüzde 10 düştüğü görülüyor. Yıllık olarak ise yüzde 8,5 ekside duruyor.

Yıllık olarak ise yüzde 8,5 ekside duruyor. Bununla birlikte birçok uzmana göre gümüş için uzun vadeli yükseliş isteği devam ediyor. Bu yönde düşünen Commerzbank’taki stratejistler şu ifadeleri kullandı:

“İlk direnç, Mart ayının en düşük seviyesi 23,76 dolar ve 27 Temmuz’un en düşük seviyesi 24,46 dolar. Ancak geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 26.07 dolara kadar daha sert bir dirençle karşılaşılmıyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu