Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yatırım Etkisinin Sürdüğü SASA Hisseleri %8 Primli Seyrediyor

330 milyon dolarlık yatırım açıklayan SASA hisseleri, borsadaki negatif havanın aksine yükseliyor.
Yatırım Etkisinin Sürdüğü SASA Hisseleri %8 Primli Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasıyla haftaya kötü başlayan Borsa İstanbul, bugün iki kez devre kesiciye girdi. Bist 100 endeksi TSİ 14.12’de yüzde 1,76 ekside 1,354’te seyrediyor.

Borsada işlem gören çoğu hisse, piyasalardaki negatif havadan etkilenip ekside işlem görürken SASA gibi pozitif bölgede seyredenler de var.

Hem en çok işlem görenler hem de en çok artanlar arasında yer alan SASA hisseleri, , TSİ 14.23’te yüzde 7,16 artıda 42,45 TL ‘de hareket ediyor.

19 Şubat’ta 54,35 lira ile tüm zamanların en yükseğini gören SASA hisse senetleri, dünkü seansı 39,68 TL, bugüne yatay başladı.
SASA Hisse 23 Mart
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açılışın hemen ardından 38 lira ile gün içi en düşüğünü kaydeden SASA, hızla toparlanarak 43,64 liraya kadar ulaştı. TSİ 14.37’de yüzde 8,57’nin üzerinde arttı.

Bugün şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde devre kesici uygulaması başlatıldı. Dünkü özel durum açıklamasında ise SASA, yeni elyaf yatırımını şöyle açıkladı:

“Şirketimiz tarafından yatırım bedeli tahmini 330 Milyon USD olan, yıllık 367.500 ton kapasiteli Elyaf Üretim tesisi yatırım kararı alınmış olup yatırımın 2023 yılı dördüncü çeyrekte devreye alınması planlanmaktadır. Yatırımın Ciroya yıllık katkısı bugünkü rakamlarla yaklaşık 550 milyon USD civarında olacaktır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu