Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ralliyi Sonlandıran EUR/USD 1,19 için Avrupa Merkez Bankası’nı Bekliyor

20 Ağustos’ta başlattığı ralliye son vermiş görünen EUR/USD paritesi, 1,19 eşiğinin altında AMB odağıyla sakin seyrediyor.
Ralliyi Sonlandıran EUR/USD 1,19 için Avrupa Merkez Bankası’nı Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bugünkü ekonomik verilerle dolar karşısında inişli çıkışlı performans sergileyen EUR/USD paritesi için kısa vadede 1,1850 – 1,1910 aralığı hedefleniyor. Son dönemde dolardaki gerilemeyle birlikte değer kazanan euro dolar paritesi, bugün 1,19 eşiğinin altında hafif düşük seyrediyor.

Geçen Cuma 1,1909’u test eden parite, burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirerek gerilemeye başladı. Dün de kritik eşiğin altında kalırken kapanışı 1,1869 seviyesinde yaptı.

Mevcut seansa 1,1870 ile başlarken Asya seansında 1,1885’le günün en yüksek seviyesini kaydetti.
EUR/USD Düşük
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Avrupa seansında inişli çıkışlı hareket eden parite, Alman ZEW Ekonomik Duyarlılık Göstergesi ve Euro Bölgesi GSYİH-istihdam verilerine fazla tepki vermedi.

TSİ 14.35’te yüzde 0,01 ekside fiyatlanan paritenin gün içi hareket aralığı 1,1859 – 1,1885 oldu.

ING’nin günlük notuna göre EUR/USD, tatil nedeniyle düşük hacimli bir haftada anlaşılır şekilde sakin bir aralıkta işlem görüyor.

Ancak Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) varlık satın alma planının gözden geçirilmesinin planlandığı Perşembe günkü Avrupa Merkez Bankası toplantısında desteklenmeye devam etmeli. Aynı zamanda parite için kısa vadeli hedef aralığı olarak 1,1850 – 1,1910 seviyelerine işaret edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu