Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Prysmian Kablo Hisseleri Toplu İş Sözleşmesine Tepki Vermedi

Türk Prysmian Kablo, MESS ile Birleşik Metal-İş Sendikası’nın toplu iş sözleşmesi sürecinde mutabakata vardığını duyurdu. Hisseler fazla tepki vermedi.
Prysmian Kablo Hisseleri Toplu İş Sözleşmesine Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri Anonim Şirketi, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden grup toplu iş sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu.

06.01.2022 tarihinde Birleşik Metal İş Sendikası’nın işyerimizde grev kararı aldığını duyurduğunu belirten Türk Prysmian Kablo, şirketin bağlı bulunduğu Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Birleşik Metal-İş Sendikası’nın toplu iş sözleşmesi sürecinde 12 Ocak 2022 tarihinde mutabakata vardığını duyurdu.

İki tarafın görüşülen maddeler üzerinde tam bir uzlaşma sağladığını, bu uzlaşma ile birlikte MESS ve Birleşik Metal-İş Sendikası arasındaki Toplu İş Sözleşmesi sürecinin 31 Ağustos 2023 tarihine kadar kesin suretle neticelendiğini aktardı.

Türk Prysmian Hisse 12 Ocak
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Hisseler KAP açıklamasıyla hafif yükselirken sonrasında geriledi.

Dün en son 60,9 Türk lirasından fiyatlanan PRKAB kodlu hisse senetleri, bugünkü seansa 61,45 lirayla başladı. 61,95 TL’ye kadar çıkan hisseler sonrasında 62,40 lirayı test etti. İkinci yarıda 61 liranın hemen altında istikrarlı ilerlerken iş sözleşmesi haberiyle hafif artıya geçti.

TSİ 15.23’de yüzde 0,16 artan hisseler, 60,65 – 62,40 Türk lirası aralığında hareket etti. Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç 62,05 lirayı gösterirken negatif yön durumunda 60,30 TL ilk teknik destek noktası oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu