Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Platin ve Paladyum En Çok Artanlardan Olsa da 7 Haftanın Düşük Seviyelerinde

Platin ve ikamesi paladyum, bugün en çok artan emtialar arasında işlem görse de 7 haftanın düşüklerinden kurtulamıyor.
Platin ve Paladyum En Çok Artanlardan Olsa da 7 Haftanın Düşük Seviyelerinde

Platin ve ikamesi paladyum bugün en çok artan emtialar arasında yer alsa da her ikisi de son haftaların düşük seviyelerinde işlem görüyor.

Dün en son 977 dolarda fiyatlanan platin, 25 Kasım seansına yatay başlayıp açılışın ardından yükseldi. TSİ 15.00 sıralarına kadar kazançlarını genişletirken 999,90 dolarda karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi.

TSİ 16.42’de yüzde 1,5 artıda dururken gün içi hareket aralığı 975,30 – 999,90 dolar oldu.
Platin 25 Kasım
KAYNAK: Piysa.paratic.com

Son verilere göre platin haftalık yüzde 6 düşerken aylık yüzde 3,9 düştü. Yıllık kazanç ise yüzde 2’ye geriledi. Benzer şekilde bugün artıda fiyatlanan paladyum, dün en son 1846 dolarda işlem gördükten sonra bugüne 1847 dolarla başladı. Platin de 7 Ekim sonrası en zayıf değerine geriledi.

1911 dolara kadar yükselse de 1845 dolarlık gün içi düşüğüyle 6 Ekim sonrası zayıf seviyelerinde kaldı. Paladyum haftalık bazda yüzde 12 düşerken aylık yüzde 6,6 değer kaybetti.

Değerli madenler, FED Başkanı Powell‘ın ikinci dönem için aday gösterilmesinin ardından doların yükselmesiyle metal fiyatlarında yaşanan genel bir düşüşü takip etti.

Küresel bazda güçlenen dolar, değerli metallerin fiyatını artırdığından alım iştahında gerileme oldu. Aynı zamanda son döneme damgasını vuran küresel çip kıtlığı da sektörü baskılamaya devam etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum