Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Piyasalar Ticaret Anlaşması ve Kazanç Sezonuyla Şekillenmeye Hazırlanıyor

Ticaret anlaşması ve kazanç sezonunun, piyasanın bir sonraki hamlelerini şekillendirebileceği söylendi. İşte detaylar;
Piyasalar Ticaret Anlaşması ve Kazanç Sezonuyla Şekillenmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Piyasaların gelecek haftada, Çin ile birinci aşama ticaret anlaşması ve kurumsal kazanç sezonunun başlaması olmak üzere iki olayla yeni zirveleri görebileceği söylendi.

Sonuçta hisseler, geçen yıl ABD ile Çin’in birinci aşama anlaşmasına varmalarından bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor. Ancak bu anlaşmanın detayları hiçbir zaman netleştirilmedi, bu nedenle piyasalar anlaşmanın nasıl uygulanacağına ve ayrıntılarına odaklanmış olacak. Ayrıca analistler şirketlerin çoğunluğunun düşük beklentileri yenebileceğini düşünürken kazanç sezonu da etki yaratacak.

Piyasalar önce J.P. Morgan Chase, Citigroup ve Wells Fargo’nun Salı günkü sonuçlarına, sonrasında da Bank of America ve Goldman Sachs’a odaklanacak.

Piyasalar 13 Ocak Kazanç Sezonuyla Şekillenmeye HazırlanıyorKazançların pazar için biraz olumlu olabileceği düşünülürken stratejist Michael Arone; “kazançların iyi bir bileşen olacağını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çıtayı çoğu şirketin kolayca üstesinden gelebileceğini düşündüğüm yere kadar düşürdü ve hepimiz bu çeyrekte elde edilen kazançların olabildiğince kötü olmayacağı konusunda rahat bir nefes alacağız. Güçlü olacak. Tüm sektörlerdeki revizyonların aşağıya yöneldiğini gördük.” dedi.

Çin ticaret anlaşmasının Çarşamba günü imzalanması beklenirken, gelişmenin aynı zamanda sürprizler içerebileceği de vurgulandı.

Piyasalar 13 Ocak Ticaret AnlaşmasıAnlaşma büyük olasılıkla olumlu görülecek olsa da bir sonraki aşamanın tartışmalarının bir parçası olması beklenen teknoloji transferlerini durdurmak için fazla bir şey yapması beklenmiyor.
Hisseler geçen haftaya Orta Doğu gerilimi nedeniyle endişeli başlamış ancak hafta ortası itibariyle gerilimlerin dağılmasıyla yeniden yükseliş yaşanmıştı.

Cuma günü durgun bir istihdam verisinin ardından ise ABD hisselerinde düşüş görülmüş ve gün ekside tamamlanmıştı. Arone de; “anlaşma beklenenden daha fazla sulanırsa, Çin’in vaatlerine nasıl uyacağına dair şüpheler varsa, bu olumsuz olabilir” diyerek şöyle konuştu: “Şimdiden şüphecilik var. Detaylarda bunun güvenliğini nasıl sağlayacağınız ya da nasıl uygulayacağınız konusunda şüpheler varsa bu pazarların biraz hareket etmesine yol açabilir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu