Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

PGSUS, CLEBI 3Ç18 Beklentileri Aşarken, EKGYO 73 Milyonluk Pay Alıyor!

3. çeyrek bilançolarında PGSUS, CLEBI, SKBNK ve YATAS net kar açıklarken, ZOREN ve DGKLB net zarar açıkladı.
PGSUS, CLEBI 3Ç18 Beklentileri Aşarken, EKGYO 73 Milyonluk Pay Alıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Yurt içi şirket gelişmeleri ve açıklanan 3. çeyrek mali tablolarına baktığımızda Emlak Konut GYO Öztaş İnşaat’tan, Planlama İnşaat Yönetimi’nin %25.6’sını satın alacağını duyurdu. EKGYO 16.665.003 adet “B” grubu hisse için 73.8 milyon TL ödeyecek.

PGSUS FAVÖK’ü piyasa beklentisinin üstünde gerçekleşti. Ön görü 655 milyon TL idi ve 3Ç18 FAVÖK 742 milyon TL açıklandı ve yıllık bazda %38’lik bir artış gösterdi. Beklentileri aşan mali tablolarda şirket faaliyetlerinde izlenen güçlü büyüme ve düşük vergi giderleri kaynak görülebilir. Yükselen akaryakıt maliyetleri marj daralmasına neden oldu. Pegasus’un FAVÖK’ü yıllık bazda% 50 büyüyerek, %34,3’lük bir FAVÖK marjı kaydederken, marj 3Ç17’de gerçekleşen %37,4’nin altında kaldı.

Çelebi Kar Açıklarken Kelebek Zararda

3Ç18'de Çelebi Kar Açıklarken Kelebek ZarardaCLEBI piyasa beklentilerini aştı. Şirket 3. çeyrekte 93 milyon TL net kar açıkladı. Geçen yılın aynı döneminde açıklanan kar 54 milyon TL olarak kaydedilmişti. Çelebi yıllık bazda %64 artışla 463 milyon TL satış geliri elde etti. FAVÖK rakamı 169 milyon TL olarak gerçekleşti. 

Kelebek Mobilya 54 milyon TL net zarar açıkladı. Net kar Euro borçlarının getirdiği kur bazlı zarar, artan borçlanma ve piyasa faizlerine bağlı artış gösteren finansman giderleri gölgesinde kaldı. FAVÖK rakamı 11 milyon TL olarak gerçekleşirken bir önceki yıla kıyasla %76’lık bir gerileme kaydetti. DGKLB %1.14 primlenirken 0,89 TL’den işlemleri gözleniyor.

Ford Otosan VW Türkiye’de Üretebilir

Ford Otosan VW Türkiye'de Üretebilir Gelişme İç Piyasaya Olumlu YansıyabilirFROTO bugün pozitif fiyatladığı kaynak görülen gelişmede Ford Otosan CEO’su açıklamasında yer alan Ford ile Volkswagen, VW markalı ticari araçların Türkiye’de üretilmesi için görüşmelerin yürütüldüğü dikkat çekti. 

Şekerbank 2018 yılı üçüncü çeyreğinde 11 milyon TL net kar açıkladı. Açıklanan kar yıllık bazda %54 ve çeyrek bazında %74’lük bir gerilemeye denk geliyor. Net faiz geliri çeyrek bazında özellikle menkul kıymet gelirlerindeki artışla %8 yükseliş göstererek net faiz marjını çeyrek bazında 25 baz puan artışla %5.6 düzeyine taşıdı.

Fakat çeyrek içinde artan karşılık ve swap giderleri ayrıca diğer faiz dışı gelirler kalemlerindeki genel olarak zayıf görünüm karlılığı üçüncü çeyrekte olumsuz etkiledi. SKBNK %1.05 primlenme ile 0,96 TL’den işlem görüyor.

ZOREN Piyasa Beklentisinin Altında Zarar Açıkladı

ZOREN Piyasa Beklentisinin Altında Zarar Açıklarken Hissesi Primli SeyrediyorYATAS beklentilerin üstünde kar açıkladı ancak gerçekleşen rakam 15 milyon TL net kar yıllık bazda %49’luk bir daralmaya denk geldi. FAVÖK 40 milyon TL gerçekleşirken yıllık bazda %16 daralma gösterdi. Görüntüde vergi giderleri beklentilerine karşın 4.3 milyon TL ertelenmiş vergi geliri yazması ve faaliyet karlılığının ön görülenden yüksek olması pozitif sonuç sergiledi.

Zorlu Enerji 107 milyon TL net zarar açıkladı. Konsolide satışlar 3Ç18’de yıllık bazda %49 artarak 1.87 milyar TL olarak gerçekleşti. Açıklanan finansallar piyasa beklentisinin altında gerçekleşti. 3Ç18’de FAVÖK ise %31 FAVÖK marjı ile 587 milyon TL olarak gerçekleşti. ZOREN %2.59 primlenme ile 1,19 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu