Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer-BionTech Hisseleri Aşıya Yönelik İsrail Araştırmasıyla Artıyor

Pfizer-BioNTech hisseleri, şirketin COVID-19 güçlendiricisinin Omicron'a karşı koruma sağladığına yönelik yeni araştırma sonucuyla yükseldi.
Pfizer-BionTech Hisseleri Aşıya Yönelik İsrail Araştırmasıyla Artıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde endişe veren Covid varyantı Omicron’a yönelik umut veren aşı gelişmeleriyle gündeme gelen Pfizer-BioNTech, benzer bir haberle piyasalarda yankı uyandırdı.

İsrail’de yapılan yeni bir araştırma, Covid-19 aşılarından alınan güçlendirici bir dozun Omicron varyantından kaynaklanan ciddi hastalıklara karşı güçlü koruma sağladığını gösterdi.

Pfizer Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Her iki şirketin hissesi de ABD açılış öncesinde alıcılı seyrederken Pfizer, Arena Pharmaceuticals’ı satın alacağı yönünde hamlesiyle ekstra yükseldi. İsrailli araştırmacılar Cumartesi günü Pfizer/BioNTech COVID-19 aşısının üç dozunun yeni Omicron varyantına karşı önemli koruma sağladığını açıkladı.

Pfizer tarafından bugün yapılan ayrı açıklamada Arena Pharmaceuticals’ın hisse başına 100 dolar nakit veya yaklaşık 6,7 milyar dolar karşılığında satın alınmayı kabul ettiği bildirildi.

Arena Başkanı ve CEO’su Amit D. Munshi; “Pfizer’in, Arena’nın potansiyel olarak sınıfının en iyisi S1P molekülünü ve bağışıklık aracılı inflamatuar hastalıklarda karşılanmayan ihtiyaçları karşılamaya olan katkımızı kabul ederek, Arena’yı satın almayı teklif ettiğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Pfizer’in yeteneklerinin Arena’nın önemli ilaçlarını hastalara ulaştırma misyonlarını hızlandıracaklarını söyledi. Bu işlemin hem hastalar hem de hissedarlar için bir sonraki en iyi adımı temsil ettiğine inandıklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu