Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petrolden Destek Alan Kanada Doları 3,5 Ayın Yükseğinde İşlem Görüyor

Petrol fiyatlarındaki yükselişten destek alan ihracat zengini Kanada’nın para birimi, ABD doları karşısında 3,5 ayın en güçlü değerini test etti.
Petrolden Destek Alan Kanada Doları 3,5 Ayın Yükseğinde İşlem Görüyor

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini yansıtan USD/CAD paritesi, 19 Ekim seansında düşük seyrediyor. Kanada doları, ABD para birimindeki genel zayıflık ve petrol fiyatlarındaki yükselişle 3,5 ayın en güçlü seviyelerinde işlem görüyor.

Dün en son 1,2379’da işlem gören majör parite, bugünkü seansa 1,2378’le yatay başladı. Asya seansında başlattığı düşüşü TSİ 13.20’ye kadar sürdürürken burada 1,2310’dan aldığı destekle kayıplarını telafiye yöneldi.

Ancak 3,5 ayın düşük seviyelerinden kurtulamadı.
USD/CAD 19 Ekim 3,5 Ay Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

TSİ 17.38’de yüzde 0,12 ekside fiyatlanan paritenin gün içi hareket aralığı 1,2310 – 1,2384 oldu. Gün içi düşük seviye paritenin Temmuz başından bu yana en zayıf değeri oldu.

Son veriler ışığında haftalık bazda yüzde 0,9 düşen parite, aylık bazda yüzde 3,2 değer kaybı yaşadı. Yıllık bazda ise yüzde 6,3 düştü.

Kanada dolarındaki güçlenme, ABD dolar endeksindeki zayıflıktan destek aldı. Aynı zamanda petrol fiyatlarının 2014 sonrası en yüksek seviyelerine ulaşması, ihracat zengini ülkenin para birimini olumlu etkiledi.

Dün yayımlanan Kanada Merkez Bankası anketi, işletmelerin gelecekte fiyatları artırmayı bekledikleri için firmaların talep görünümü konusunda iyimser olduklarını gösterdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum