Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petrol Piyasasında Baskı Sürüyor, Haftalık Kayıp %4’ü Aştı

Delta varyantı ve OPEC belirsizliğiyle düşüşünü sürdüren ham petrol, son üç günde 77 dolardan 71’e geriledi.
Petrol Piyasasında Baskı Sürüyor, Haftalık Kayıp %4’ü Aştı

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü’nün (OPEC) üretim konusunda anlaşma sağlayamamasıyla yükselen petrol fiyatları iki gündür düşüyor. Kayıpların en büyük nedeni ise delta varyantının yarattığı kaygı. ABD’de görülen vakaların çoğunun delta varyantı olduğu tespit edildi.

Dünya Sağlık Örgütü birçok ülkede görülen virüs varyantına karşı, yeniden açılmalar konusunda dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Japonya’da da olağanüstü hal uygulamasının bir kez daha gündemde olduğu bilgisi geldi.

Petrol fiyatları talep görünümünün bozulacağı endişesiyle haftalık bazda %4 oranında düşüş gösterdi.
Ham Petrol 71 Dolara Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı 71,99 dolardan işlem görüyor. Fiyatlar Pazartesi günü 75 dolar üzerinde seyretti. Yatırımcıların OPEC anlaşmazlığına odaklanmasıyla Salı günü 76,98 dolara kadar çıktı. Ancak hemen ardından pandeminin seyrine yönelik endişeler baskın gelmeye başladı.

Bu seviyeden sonra düşüşe geçen ham petrol Salı günü 73 dolara indi. Dün anlık olarak 74 üzerine çıksa da bugün yeniden kayba yönelmiş durumda. Uluslararası piyasalarda 71,63 seviyesine kadar indi.  73,16 dolardan işlem gören Brent petrol 72,93’e kadar geriledi. Bu hafta 77,84 ile yıllık zirveyi kaydetmişti.

Gün içinde ham petrolde 72,50 – 73,00 bölgesinin önemli olduğunu belirten GCM Yatırım, OPEC görüşmelerindeki belirsizliğin endişe kaynağı olmaya devam ettiğini aktardı. Piyasalar bugün açıklanacak haftalık ham petrol stoklarını izleyecek. Geçen hafta 6,7 milyon varil azalan ABD ham petrol stoklarının, 4 milyon varilden fazla daha düşmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum