Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Petkim Haftalık Kaybı %10’a Yaklaştı, Hisseler Düşüşü Sürdürüyor

Petkim hisselerindeki düşüş devam ederken, kötü geçen haftanın ardından %10 kayba işaret etmeye başladı.
Petkim Haftalık Kaybı %10’a Yaklaştı, Hisseler Düşüşü Sürdürüyor

Petkim hisseleri Mart ayının ilk yarısında rekora koşan bir performans sergilemişti. Bugün ise haftalık bazda %10 civarında kayba işaret etmeye başladı. Hisselerdeki düşüş, bu haftanın başından beri devam eden kötü seyri yansıtıyor.

Petkim hisseleri, 10 Mart’ta 6,34 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Devam eden günlerde bu seviyeleri korurken, 22 Mart ile başlayan haftada hızlı geriledi. 23 Mart gününde ise 4,91 liraya kadar değer kaybetti. Buradan bir miktar toparlanma gösteren hisseler, bugün düşüşüne devam etti.

PETKM kodlu hisseler, TSİ 16:10 sularında %3,20 oranında düşüşle 5,46 lirada seyrediyor.
Petkim Hisseleri %3,20 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Rekor seviyelerin ardından hem gündemi takip eden hem de kâr satışı alan hisseler, haftalık %10 kayba işaret ediyor. Dünkü işlemlerde 5,75 liranın üstüne toparlanan hisseler, günü 5,63 liradan sonlandırmıştı. Bugüne ise 5,69 liradan yükselişle başladı. Ancak açılışın ardından yeniden kayba yöneldi.

Hisseler, günün ilk yarısında sakin bir düşüş kaydettikten sonra TSİ 15:05 sularında 5,33 liraya kadar gevşedi. Buradan 5,50 seviyelerine doğru yükselen hisselerin toparlanma çabası başarısız olmuşa benziyor.

Petkim haftalık %9,91 oranında değer kaybederken, aylık performansı %5,62 yükselişe işaret etmeye başladı. Hisseler yıllık bazda %107,22 yükseliş gösterse de bu hafta yatırımcının yüzünü güldürmedi.

Düşüşün devam etmesi durumunda 5,28 lira seviyeleri izlenmeye başlanacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum