Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pegasus Hisseleri %9’la Sert Gerilerken, Haftayı Ekside Bitirmeye Hazırlanıyor

Hava yolu şirketleri arasında en keskin düşüşü kaydeden Pegasus hisseleri, haftalık bazda %4,58 ekside seyrediyor.
Pegasus Hisseleri %9’la Sert Gerilerken, Haftayı Ekside Bitirmeye Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Afrika’da tespit edilen yeni virüs varyantı beraberinde kısıtlamaları getirirken, pay piyasaları satış baskısında. BIST 100 endeksi %2’den fazla değer kaybederek 1780 puana geriledi. Ulaştırma endeksi %8’le en fazla gerileyen olurken, onun içinde ise en kötü performansı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. hisseleri gösterdi.

Pegasus hisselerinin (PGSUS) saat 14.37’deki değer kaybı %9,86’yı işaret ediyor.
Pegasus Hisseleri %9,86 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

88,35 liradan fiyatlanan hisseler güne 93,8 seviyesinden başladı. Son kapanışını 97,9 liradan yaptı. Bazı ülkelerin Afrika’dan gelen kişiler için kısıtlama getirmesi, sektörün tamamında endişe yarattı. Hava yolu şirketlerinin hisselerinde sert kayıplar oldu.

Pegasus, ulaştırma endeksi içinde en fazla gerileyen hisse konumunda. Gerçekleşen sert düşüşün ardından saat 12.49’da devre kesici uygulandı. Öğleden sonra 88,15 lira ile günün en düşük seviyesine inen hisseler, %10’a yakın ekside kapanmaya yöneldi.

Hisselerin haftalık bazda düşüş oranı %4,58 oldu. Bugün geldiği dip nokta aynı zamanda haftanın en düşüğünü temsil ediyor. Aylık dönemde yatırımcısına %11 oranında getiri sunan hisseler 77,75 – 106,30 arasında seyretti. Yıllık bazda ise 57,05 – 106,30 arasında hareket ederek %39 oranında yükseldi.

Teknik açıdan düşüşün devam etmesi durumunda 86,26 – 84,28 destekleri izlenecek. Yukarı yönlü hareket etmesi durumunda ise 92,11 – 95,98 dirençleri takip ediliyor olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu