Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paladyum %1,6 Yükselişe Rağmen 2 Ayın Zayıf Seviyelerinde

Yüzde 1,5'in üzerinde değerlenen paladyum, yükselişe rağmen 2 ayın düşük seviyelerinden kurtulamıyor.
Paladyum %1,6 Yükselişe Rağmen 2 Ayın Zayıf Seviyelerinde
Son Güncelleme: 
Yorum

Güçlü yükselen paladyum, yüzde 1,5’in üzerinde değer kazanmasına rağmen 2 ayın düşük seviyelerinde hareket ediyor. Dün en son 2486 dolarda işlem gören paladyum, 18 Ağustos seansına yatay başladıktan sonra yükseliş trendine girdi.

Asya seansında 2537 dolarla gün içi yüksek seviyesini test eden değerli metal, sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verse de artıda seyrini sürdürdü.

TSİ 09.13’te yüzde 1,61 artıda ilerleyen paladyumun gün içi hareket aralığı 2481 ila 2537 dolar oldu.
Paladyum %1,6 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Haftalık ve aylık bazda kaybettiren paladyum, yıllık bazda yüzde 14 civarında değer kazandı. Bununla birlikte Mayıs ayındaki 3019 dolarlık tüm zamanların rekor seviyesinden uzak kalmaya devam ediyor.

Dün 2467 dolarla 2 ayın en düşük seviyelerine gerileyen paladyumun bugünkü yükselişinin devam edip etmeyeceği konusunda Federal Açık Piyasa Komitesi (FED) sonuçları belirleyici olacak.

ABD dolar endeksi, FED toplantısının sonuçlarıyla düşerse zayıf dolar patin alternatifinin fiyatlarını destekleyecek.

Tüm bunların yanında değerli metal için uzun vadeli görünüm parlaklığını koruyor. Başlıca neden ise Avrupa ve Çin’in daha sıkı araba kirliliği standartlarının paladyum talebine etkisi olarak öne çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%