Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR
  • Veri Yüklenemedi

Yükselişi Sonlandıran Paladyum En Çok Düşen Emtia Oldu

Günün en çok düşen emtiaları arasında öne çıkan paladyum, dünkü yükselişi sonlandırarak 2622 dolara kadar geriledi.
Yükselişi Sonlandıran Paladyum En Çok Düşen Emtia Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

18 Mart’ta FED açıklamalarının etkisiyle Şubat 2020’den sonra en yüksek seviyesine ulaşan paladyum, bugün 2622 dolara kadar geriledi. Eksi yönde hareketini sürdüren değerli madenin düşüşü, ABD doları endeksindeki düşüşe rağmen gerçekleşti.

Doları emsal sepetine karşı izleyen endeks, ABD getirilerindeki düzeltici gerilemenin etkisinde kalırken 92,20 ile 23 Mart’tan bu yana en düşük seviyesine indi.

Paladyum dün yatırımcıların, ABD ekonomisinde daha fazla toparlanma olduğunu gösteren iyimser verilerin ardından endüstriyel metaller ve hisse senetleri gibi riskli varlıklara yönelmesiyle yükselmişti.

7 Nisan’a 2683 dolarla başlayan platin ikamesi, sonrasında kademeli bir şekilde zayıflama eğilimi kaydetti.
2622 Dolar Düşük Seviye
Kaynak: Piyasa.paratic.com

TSİ 13.45 sıralarında 2622 dolarlık düşük seviyeyi kaydederken TSİ 14.12’de yüzde 2,09 üzeri ekside 2631 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda en çok düşen emtialar arasında öne çıkan metal, düşüşü sürdürürse 2610 dolardaki ilk direnci zorlayacak.

Sonrasında ise 2584 dolara doğru yönelmesi beklenecek. Boğalar ise 2675 dolardaki ilk direnci bekleyecek. Bu arada Capital Economics uzmanlarının tahminine göre paladyum yıl sonuna kadar 2700 dolara ulaşacak.

Kıymetli madenin ABD Başkanı Joe Biden’ın açıkladığı dev altyapı harcama planından olumlu etkileneceği de genel kanılar arasında yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%