Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paladyum Tarihi Seviyeye Ulaştı! 3000 Dolarlık Tahmin Gerçekleşti

Son dönemde arka arkaya yeni rekor seviyeler test eden paladyum, bugün tarihte ilk kez 3000 dolar üzerine çıktı.
Paladyum Tarihi Seviyeye Ulaştı! 3000 Dolarlık Tahmin Gerçekleşti
Son Güncelleme: 
Yorum

Nisan’ı yükseliş trendiyle geçiren paladyum, ayın son gününde tarihte ilk kez 3000 dolar üzerine çıktı. Böylelikle geçtiğimiz gün gelen 3000 dolarlık stratejist tahmini gerçeğe dönüştü.

TD Securities Emtia Stratejisti Daniel Ghali, paladyum pazarında beklenti üzeri açık olduğunu belirterek bunun yakın vadede daha yüksek fiyatları tetikleyeceğini belirtmişti.

Dün en son 2955 dolardan işlem gören platin ikamesi, bugüne 2954 dolar başladıktan sonra TSİ 11.55’te 3008,50 dolarlık tarihi seviyeyi test etti.

Kazançlarının bir kısmını geri verse de pozitif bölgedeki seyrini sürdüren paladyum, TSİ 14.13’te yüzde 1,30 artıda hareket ederken görüldü.
Paladyum 3008 Dolar Tahmin
Kaynak: piyasa.paratic.com

Son hareketlilikle ilk destek seviyesi 2951 dolara çıkarken ilk teknik direnç 3017 dolara yükseldi. Aylık performansı yüzde 14’e haftalık getirisi ise yüzde 4,5’e yükseldi. Paladyum fiyatlarındaki artış birçok farklı faktörle desteklendi.

Dolar endeksindeki zayıflık bunlar arasındayken FED’in güvercin duruşunu sürdürmesi ile ABD Başkanı Joe Biden’ın devasa paket önerileri de emtia piyasalarında olumlu duyarlılık yarattı.

Dünyanın en büyük paladyum üreticisi Norilsk Nickel’in maden kapanışlarına atıfla tedarikin azalacağı konusundaki uyarıları da arz-talep endişelerini artırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%