Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

2708 Doları Test Eden Paladyum, 3 Haftanın Yükseğini Gördü

18 Mart’ta kaydettiği 13 ayın yükseğinden sonra 2700 doları göremeyen paladyum, bugün 2708 doları test etti.
2708 Doları Test Eden Paladyum, 3 Haftanın Yükseğini Gördü

2700 doların üzerine çıkan platin alternatifi, 3 haftanın en yükseğine ulaştı. 18 Mart’ta 2748 dolara kadar tırmanarak Şubat 2020’den sonra en yüksek seviyesini kaydeden değerli maden, bugünkü alıcılı seyriyle öne çıktı.

13 Nisan’da 2677 dolarla açılış yapan paladyum, Asya seansında hafif dalgalandıktan sonra Avrupa seansında kazançlarını artırdı. Gün içinde 2671 ila 2708 dolar aralığında hareket ederken TSİ 14.01’de yüzde 1 primli seyrederken görüldü.

2700 barajını aşan emtia için yükselişin sürmesi durumunda, 2714 dolarlık ilk direnç seviyesi izlenecek.
Paladyum 3 Haftanın Yükseği
Kaynak: piyasa.paratic.com

Düşüş trendine girmesi durumunda ise 2677 dolar ilk destek seviyesi olacak. 8 Nisan’da başlattığı ralliyi dördüncü gününe genişletmeye ilerleyen paladyum, piyasaları endişelendiren arz açığı sorunlarından destek buluyor.

Rus madencilik şirketi Nornickel tarafından geçen ay yapılan açıklamada nikel, bakır, platin ve paladyum üretiminin orijinal beklentinin yüzde 15-20 altında olabileceğini bildirmişti.

Ayrıca Şubat ayındaki maden kapanışları yüzünden platin grubu metal üretiminin 710.000 ons düşeceğini tahmin etmişti.

IMF’nin de kısa süre yayımladığı son ekonomik tahmin raporunda belirttiği gibi daha güçlü toparlanma beklentileri de emtia talebini artırıyor. Ayrıca ABD Başkanı Joe Biden tarafından açıklanan devasa altyapı harcama planı da fiyatları destekliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum