Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paladyum 1900 Dolar Eşiğinin Altında %2 Ekside Fiyatlanıyor

Paladyum vadeli işlemleri, Haziran 2020'den sonra en zayıf seviyelerinden kurtulamıyor.
Paladyum 1900 Dolar Eşiğinin Altında %2 Ekside Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Eylül ayının zayıf seyrini Ekim ayına taşıyan paladyum, bugünkü seansta en çok düşen emtialar arasında öne çıkıyor. Dün en son 1901 dolardan işlem gören değerli metal, 6 Ekim seansına yatay başlangıç yaptı.

Seans içi en güçlü değerini açılışta kaydederken sonrasına düştü. Avrupa seansında kayıplarını genişleterek hareket etti.

TSİ 14.13’te yüzde 1,9 ekside işlem görürken gün içi hareket aralığı 1861 – 1901 dolar oldu.
Paladyum %2 Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Böylelikle Haziran 2020 sonrası en zayıf seviyelerinde kaldı. Düşüşün sürmesi durumunda izlenecek ilk teknik destek seviyesi 1860 dolar olarak belirtildi.

Yazım sırasında en çok düşen değerli metal olan paladyumu, yüzde 1,4 ekside işlem gören gümüş izledi. Platin yüzde 1,3 değer kaybederken bakır yüzde 1 kayıpla seyretti.

Son veriler ışığında paladyum haftalık bazda yüzde 1 artıda dururken aylık bazda yüzde 22,5 değerlendi. Yıllık kayıp ise yüzde 21 oldu.

Paladyumun son dönemdeki zayıf seyri güçlü dolar (bir yılın yükseğine çıktı) ve FED’in daralmasına yönelik artan beklentilerle yönlendirildi. Aynı zamanda otomobil endüstrisinden gelen talep ortasında devam eden küresel yarı iletken çip kıtlığı paladyum fiyatlarını baskıladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu