Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Orge Elektrik Hisseleri Yıllık Bazda 2’ye Katlanan Net Karla Yükseliyor

Yılın üçüncü çeyreğinde piyasa beklentisinden daha iyi kar açıklayan Orge Elektrik’te hisseler güçlü yükseldi.
Orge Elektrik Hisseleri Yıllık Bazda 2’ye Katlanan Net Karla Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., Pazartesi günü akşam saatlerinde çeyreklik finansal raporunu açıkladı. Şirket Temmuz, Ağustos ve Eylül döneminde 82 milyon 545 bin TL satış geliri elde etti. 2020’nin aynı döneminde 44 milyon 803 bin TL gelir sağlanmıştı. Piyasanın beklentisi 79 milyon liralık ciro açıklanmasıydı.

2020 yılının üçüncü çeyreğinde 14 milyon 902 bin TL olan net kar, 28 milyon 675 bin TL’ye yükseldi. Yıllık artış oranı %92,4 oldu. Dokuz aylık net dönem karı ise 55 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Şirket hisseleri güçlü bilançodan aldığı destekle güne kazanç yönlü başladı.

Orge Elektrik hisseleri (ORGE), saat 10.34’te %2,63 oranında artıda işlem gördü.
Orge Elektrik Hisseleri  %2,63 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dünkü işlemleri 6,08 liradan bitiren hisseler, yeni güne 6,25’ten başladı. İşlemlerin başlamasıyla birlikte 6,32’ye çıktı. Bu seviye 23 Eylül’deki 6,37 sonrası en yüksek fiyat olarak kayıtlara geçti.

Orge Elektrik hisseleri yatırımcısına bir haftalık dönemde %1, bir ayda %1,50 ve bir yılda %28,27 oranında kazandırdı. Analistler beklenti üstü gelen çeyreklik karlılığın, gün içinde hisseleri destekleyeceğini belirtti.

Deniz Yatırım 29 milyon TL gelen üçüncü çeyrek net karı için 18 milyon TL bekliyordu. Hisse senedi değeri için “Yılbaşından bu yana relatif olarak endeksin %21 üzerinde getiri sağlamıştır, yakın döneme bakıldığında ise son 3 aylık dönemde endeksin %14 gerisinde kaldığı görülmektedir.” yorumu yapıldı.

Şirketin yılın üçüncü çeyreğinde toplam satış gelirlerinde %84, dokuz ayda %65 oranında artış gerçekleşti. 2021 yılı sonunda faaliyet karında %55, ortalama çalışan sayısında %20 ve hasılatında %55 oranında artış öngörülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu